Dać odetchnąć powietrzu
Stawką w tej grze jest uwolnienie powietrza w mieście od kolejnych ton sadzy, pyłu zawieszonego i innych toksycznych produktów spalania. Stawką jest zdrowie dzieci, dorosłych, osób starszych i tych z grup narażenia. Mieszkaniec, który zdecyduje się na przystąpienie do miejskiego „Programu ograniczenia niskiej emisji” – może teraz wymienić i unowocześnić swój system grzewczy na warunkach tak korzystnych, jak nigdy dotąd.
Pierwsze umowy z mieszkańcami zdecydowanymi realizować miejski program i skorzystać z wysokiego dofinansowania, podpisane były już w październiku. Projekt objął do tej pory 170 inwestycji. Regulamin precyzuje system dopłat do każdego kilowata, w zależności od nośnika energii. Ale są również inne profity z udziału w programie – to objęcie dopłatą sięgającą 85 procent również wymiany starych zbiorników na wodę i kaloryferów. Co więcej – na wypłatę refundacji nie trzeba już czekać kilka miesięcy.
Komfort użytkowania to więc dla wielu właścicieli budynków bardzo ważki argument przemawiający za zmianą systemu grzewczego.
Najlepszą zachętą dla innych do rewolucji w domowej kotłowni są przykład i doświadczenie tych, którzy już się zdecydowali na ten krok i korzystają z dobrodziejstw nowoczesności. Przede wszystkim jednak – dają odetchnąć powietrzu.
Komentarze