Kamery live
prognoza pogody

Czytelnik chwali organizację szczepień dla seniorów

22 stycznia 2021 12:42

Od poniedziałku, 25 stycznia zaczynają się w Polsce szczepienia przeciwko Covid-19 dla seniorów 70+. Jak donosi czytelnik, telefoniczna rejestracja na szczepienia przebiega bardzo sprawnie, jednak na samo szczepienie w Nowym Targu – dla osoby rejestrującej się teraz – trzeba poczekać do marca. 

Czytelnik chwali organizację szczepień dla seniorów

Nasz czytelnik, pozytywnie  zaskoczony sprawną obsługą rejestracji na szczepienie, podzielił się  z nami swoim doświadczeniem:

“Taka ciekawostka. Rejestrowałem telefonicznie ojca na szczepienie w Nowym Targu. Czas oczekiwania na połączenie dość szybki – 27 osób oczekujących, po 5 minutach się połączyłem. Obsługa miła i sprawna. Termin szczepienia dość odległy, bo najbliższy możliwy to 3 marca na Szaflarskiej, choć pewnie gdzie indziej są bardziej odległe terminy”.

Przypomnijmy: aby zapisać się na szczepienie, należy zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989 lub 22 626 29 89. Można także skontaktować się bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Do tego potrzebny jest jednak profil zaufany (w przypadku osób 80+ może być to tymczasowy profil zaufany) lub dowód osobisty z warstwą elektroniczną. 

Do rejestracji nie potrzeba żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, poza numerem PESEL. Podczas rejestracji można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie pacjent otrzymuje sms-a z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. 

Osoby poniżej 70 roku życia nie mogą jeszcze umawiać się na szczepienie, ale od 15 stycznia każda osoba powyżej 18 roku życia może zgłosić chęć zaszczepienia się, dzięki czemu otrzyma mailowo informację o terminach szczepień w swojej grupie wiekowej. 

os 22.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również