Kamery live
prognoza pogody

Czy Nowy Targ będzie miał swoją ul. Szewską?

22 maja 2022 18:47

Czy Nowy Targ będzie miał, jak Kraków, swoją ul. Szewską? A może ulicę Relaks? O tym zdecydują radni podczas najbliższej sesji. Już przygotowano projekt uchwały w tej sprawie – to kontynuacja procesu regulowania numeracji i adresów nieruchomości zlokalizowanych na terenie byłego kombinatu pod jednym adresem: “Ludźmierska 29”. 

Czy Nowy Targ będzie miał swoją ul. Szewską?

Dwa lata temu Rada Miasta zadecydowała o nadaniu jednej z tamtejszych ulic nazwy Sądowa, co zapoczątkowało proces porządkowania numeracji na terenie dawnego kombinatu NZPS, który wciąż posiadał jeden adres, mimo, że od dawna prosperowało tam wiele różnych firm, zakładów produkcyjnych, magazynów, jednostka Państwowej Straży Pożarnej oraz tak ważne urzędy jak sąd, czy prokuratura. 

Teraz przyszedł czas na kolejną ulicę, biegnącą od Ludźmierskiej w kierunku południowym. Jest tam zlokalizowanych 25 nieruchomości.

Konsultując nadanie nowej nazwy, skierowano do 40 ich właścicieli/współwłaścicieli, zawiadomienia informujące o podjętych czynnościach oraz możliwości wyrażenia swojej opinii i przekazania uwag i propozycji.  W odpowiedzi wpłynęły cztery opinie pozytywne dotyczące nadania dla tej ulicy nazwy “Szewska” lub “Relaks” oraz jedna informująca o braku konieczności nadania nowej nazwy dla przedmiotowej ulicy – czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

Nadanie nowej nazwy ulicy jest kolejnym krokiem do całkowitego rozwiązania problemów adresowych na tym terenie. 

Sąd już nie przy Ludźmierskiej

os 22.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również