Kamery live
prognoza pogody

Czy na Oleksówkach pojawią się fiakrzy?

24 marca 2023 11:14

O możliwość utworzenia miejsca postojowego dla fiakrów na parkingu miejskim przy os. Oleksówki zapytał ostatnio burmistrza radny Artur Kret. Pytanie jest o tyle zasadne, że wspomniany parking jest aktualnie w trakcie przebudowy. Miasto przewidziało jednak inwestycję wyłącznie pod kątem miejsc postojowych dla samochodów i autobusów. 

Czy na Oleksówkach pojawią się fiakrzy?

-Nie ma możliwości wyznaczenia specjalnych miejsc na wyłączność dla fiakrów, kosztem projektowanych miejsc postojowych na parkingu – odpowiedział radnemu Waldemar Wojtaszek, zastępca burmistrza Nowego Targu. Jak dodał, decyzja ma związek z przewidywanym zwiększeniem ruchu samochodowego, m.in. z uwagi na “Bramę w Gorce” – atrakcję turystyczną, która już w tym sezonie ma zostać udostępniona dla zwiedzających.

-Przy analizie możliwości wprowadzenia dodatkowego ruchu w postaci pojazdów zaprzęgowych, koniecznie należy wziąć pod uwagę możliwość zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom ruchu w tamtym rejonie, a zwłaszcza tym, którzy będą korzystać w przyszłości z niniejszego parkingu – dodał wiceburmistrz. 

os 24.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również