Kamery live
prognoza pogody

Czy plac przed MCK będzie otrzyma oficjalną nazwę?

16 września 2021 14:19

Czy jest możliwe nazwanie placu przed wejściem głównym do Miejskiego Centrum Kultury? – pyta radna Ewa Garbacz, jednocześnie podsuwając dwa pomysły na taką nazwę. Oba dotyczą współpracy Nowego Targu z miastami partnerskimi. 

Czy plac przed MCK będzie otrzyma oficjalną nazwę?

Radna zaproponowała rozważenie dwóch możliwości: Plac Radevormwald i Plac Miast Partnerskich. 

-Współpraca z miastami partnerskimi układa się dobrze i uważam, że powinniśmy to podkreślać, by mieszkańcy Miasta byli świadomi tej współpracy i wysiłku obu stron, by ją  podtrzymać – argumentuje radna Ewa Garbacz w piśmie skierowanym do burmistrza miasta. Pomysł nazwania miejsca Placem Radevormald dodatkowo motywuje tym, że przed dwoma laty, 10 maja 2019 roku w niemieckim mieście partnerskim dokonano otwarcia Placu Nowy Targ.

– Nasze Miasto jeszcze w żaden sposób nie odwdzięczyło się stronie niemieckiej – stwierdza radna. 

Ewa Garbacz zapytała też o planowaną datę odsłonięcia pamiątkowych tablic miast partnerskich w Parku Miejskim. Wiadomo już, że nowy termin tego wydarzenia zaplanowano na 4 października br. Poza montażem tablic upamiętniających współpracę z miastami Évry, Roverbella, Kežmarok, Radevormwald i Gminą Stary Targ, planuje się wtedy również zasadzenie “Drzew Przyjaźni”. 

Aleja Miast Partnerskich – z symbolicznymi tablicami

 

Jubileusz Miast Partnerskich Nowego Targu

Partnerskie miasto Nowego Targu zmieniło nazwę na Évry-Courcouronnes

W niemieckim Radevormvald – plac Nowy Targ

Pamięci serdecznego Przyjaciela Miasta

os 16.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również