Kamery live
prognoza pogody

Czy Czarny Dunajec ponownie stanie się miastem?

W dniu 1 lutego br. Rada Gminy Czarny Dunajec podjęła uchwałę dotyczącą przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Czarny Dunajec w sprawie nadania statusu miasta miejscowości Czarny Dunajec. 

Czy Czarny Dunajec ponownie stanie się miastem?

Jak czytamy na oficjalnej stronie gminy, konsultacje będą kluczowym etapem w procedurze nadania statusu miasta. Konsultacje zostaną przeprowadzone na terenie całej gminy. By jak najpełniej poinformować mieszkańców o planowanej zmianie, przygotowano prezentację, gdzie przedstawiony został m.in. harmonogram działań, ale także odpowiedzi na istotne pytania – np. takie, co właściwie da mieszkańcom zmiana statusu miejscowości.

“Status miasta może przyczynić się do wzrostu prestiżu miejscowości Czarny Dunajec i podniesienia jej znaczenia, co jest ważne chociażby w kontekście planów związanych z uzdrowiskiem. Powinien dawać większe możliwości pozyskiwania środków unijnych , a tym samym przyczyniać się do dalszego rozwoju gospodarczego” – brzmi argumentacja.

Koszty finansowe zmiany statusu mają być niewielkie (związane wyłącznie z wymianą szyldów i pieczęci urzędowych) i nie przekroczyć 5 tys. złotych, duży będzie natomiast nakład pracy administracyjno-koncepcyjnej nad opracowaniem wniosku do Rady Ministrów. 

Po zmianie statusu gminy nie będzie konieczna wymiana dowodów osobistych, ani przeprowadzenie nowych wyborów – wójt automatycznie stałby się burmistrzem, a Rada Gminy – Radą Miasta i Gminy. 

Czarny Dunajec posiadał prawa miejskie w okresie międzywojennym

fot. pk/arch. nowytarg24.tv

Z wizytą w Czarnym Dunajcu (zdjęcia z lotu ptaka)

os 22.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Kk 15:19 22.02.2021

Największy prestiż finansowy i wizerunkowy to osiągną burmistrz i radni,reszta nic z tego nie będzie miała

Zobacz również