Kamery live
prognoza pogody

Czwartek czarowany muzyką – Body and Soul w MOK

26 maja 2017 07:16

Po raz pierwszy w tym sezonie "Muzycznych czwartków w patio", koncert odbył się na dużej scenie MOK - ze względu na akustykę, większy skład zespołu, ale też sporą publiczność, przybyłą, by podziwiać wokalny kunszt Agnieszki Cudzich i akompaniującego jej zespołu Body and Soul. 

Czwartek czarowany muzyką - Body and Soul w MOK

Nie licząc uzdolnionego gitarzysty Macieja Gruchacza, zespół muzyków składał się wyłącznie ze znanej, muzycznej rodziny Cudzichów – braci: Piotra (instrumenty klawiszowe), Kamila (perkusja) i Mateusza (gitara basowa) oraz wokalistki Agnieszki Cudzich. 

Na program koncertu złożyły się covery, z rozbudowanymi partiami instrumentalnymi, co pozwoliło publiczności docenić artystyczny wkład każdego z muzyków z osobna. Były to zarówno utwory śpiewane po polsku, angielsku, jak i hiszpańsku (zachwycająca wersja “Besame mucho”), wszystkie w niezwykłych aranżacjach – pełnych jazzujących improwizacji, dzięki którym każdy z utworów zaczynał żyć własnym życiem, odbiegając znacząco od standardowego covera, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. 

Nie zdziwił tu utwór Anny Marii Jopek (“Ja wysiadam”) – artystki, która znana jest z koncertowania wyłącznie z najlepszymi instrumentalistami, której koncertowe wersje piosenek – dzięki wspólnej improwizacji – na scenie otrzymują swoje drugie, całkiem inne życie. Podobnie – również jeśli chodzi o klimat muzyczny – było właśnie wczoraj na nowotarskiej scenie MOK: wspaniała artystka otoczona świetnymi muzykami. Uczta dla uszu. 

/os

NT24TV 26.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również