Kamery live
prognoza pogody

Cztery osoby bez uprawień, jedna pijana i bez pasów – statystyki “drogówki” z dnia wczorajszego

17 marca 2017 14:00

W dniu wczorajszym na terenie powiatu nowotarskiego policjanci ujawnili aż cztery osoby, które kierowały pojazdami pomimo cofniętych uprawnień. Dodatkowo, zatrzymano również pijanego kierowcę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. 

Cztery osoby bez uprawień, jedna pijana i bez pasów - statystyki

Tuż po godzinie 8.00 w Rdzawce funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca Rdzawki, kierującego samochodem marki Volkswagen, któremu Starosta Nowotarski cofnął uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zaledwie 20 minut później, tym razem w Szczawnicy, policjanci zatrzymali kierującego Oplem, którego uprawnienia zostały cofnięte przez Starostę Nowosądeckiego. Przed godziną 11.00 w Chabówce policjanci ujawnili motorowerzystę, wobec którego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzekł Sąd Rejonowy dla Krakowa Podgórza. O godzinie 14.00 w Cichem policjanci zatrzymali mężczyznę, który prowadził ciągnik rolniczy pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, wydanego przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu. Wszystkim grozi teraz kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Również w dniu wczorajszym po godzinie 16.00 policjanci z nowotarskiej drogówki patrolujący rejon ul. Szaflarskiej zauważyli mężczyznę jadącego Volkswagenem, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli okazało się, że stan jego trzeźwości również pozostawia wiele do życzenia. Badanie alkometrem wykazało ponad 1,3 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Na jak długo, o tym zdecyduje sąd, który wymierzy mu również odpowiednią karę. Za ten czyn grozi kara grzywny oraz ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KPP w Nowym Targu

NT24TV 17.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również