Kamery live
prognoza pogody

Cztery nowe zakażenia w powiecie nowotarskim

27 lipca 2020 11:34

Ostatniej doby Sanepid w Krakowie stwierdził 61 nowych zakażeń w Małopolsce. Cztery z nich dotyczy mieszkańców powiatu nowotarskiego, sześć powiatu tatrzańskiego. Zmarła również kolejna osoba chorująca na COVID-19 – to 90-letni mężczyzna z Bochni.

Cztery nowe zakażenia w powiecie nowotarskim

W komunikacie Biura Prasowego Wojewody czytamy:

 

“Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 61 osób. To 32 kobiety i 29 mężczyzn, w wieku od roku do 92 lat, z powiatu nowosądeckiego (19 osób), tatrzańskiego (6 osób), Krakowa i Nowego Sącza (po 5 osób), powiatów: limanowskiego i nowotarskiego (po 4 osoby), bocheńskiego, oświęcimskiego, wadowickiego i wielickiego (po 3 osoby), Tarnowa oraz powiatu myślenickiego (po 2 osoby), powiatów chrzanowskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji.
Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3132 osób.

 

Niestety musimy również poinformować o śmierci 90-letniego mężczyzny z powiatu bocheńskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 53″.

 

/źródło: Biuro Prasowe UW w Krakowie/

Piotr Starmach 27.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również