Kamery live
prognoza pogody

Czterech pracowników Nowotarskiego Urzędu Skarbowego z zarzutami!

27 lutego 2024 12:00

Na polecenie Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów dokonali zatrzymania 4 funkcjonariuszy publicznych Krajowej Administracji Skarbowej zatrudnionych w Urzędzie Skarbowym w Nowym Targu. Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

Czterech pracowników Nowotarskiego Urzędu Skarbowego z zarzutami!

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił zatrzymanym 4 funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej zatrudnionym w Urzędzie Skarbowym w Nowym Targu, zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych, przekroczenia uprawnień, niedopełniania obowiązków służbowych i ujawnienia tajemnicy służbowej.

W toku śledztwa prokurator ustalił, że podejrzani cyklicznie udzielali przedsiębiorcom z okolic Nowego Targu porad, których celem było uniknięcie odpowiedzialności karno–skarbowej, ujawniali informacje o których dowiedzieli się w związku z pełnioną funkcją dotyczącą planowanych kontroli podatników.
Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane, a wobec pozostałych zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 15 tysięcy złotych, dozoru policji oraz zawieszenia w czynnościach służbowych.
Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie. 

 

/źródło: Prokuratura Krajowa/

Andrzej Lach 27.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również