Kamery live
prognoza pogody

Członek włoskiej mafii zatrzymany przez CBŚP w Nowym Targu

16 stycznia 2017 19:45

Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania 52-letni Luigi B., członek włoskiej Camorry został zatrzymany przez policjantów CBŚP w jednej z małopolskich pizzerii - podało CBŚP. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o lokal w Nowym Targu. 

Członek włoskiej mafii zatrzymany przez CBŚP w Nowym Targu

Mężczyzna poszukiwany był od 2013 roku. Rzecznik prasowy komendanta CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz poinformowała w komunikacie, ze włoski wymiar sprawiedliwości zarzuca mu udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa narkotykowe, jak również przestępstwa, w których użyto broni. Teraz będzie oczekiwał na ekstradycję do Włoch.

Zatrzymanie – jak podała kom. Hamelusz miało bardzo dynamiczny charakter. Policjanci krakowskiego CBŚP, “łowcy cieni” wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji (SPAP) z Krakowa wkroczyli do pizzerii i zatrzymali poszukiwanego mężczyznę w kuchni lokalu. Asystowali im włoscy Carabinieri. Teraz czeka go procedura związana z przekazaniem mężczyzny Włochom. 

Kom. Hamelusz przekazała, że policjanci krakowskiego CBŚP zostali zaangażowani w sprawę 52-letniego mężczyzny, poszukiwali go Carabinieri z Neapolu. “Luigi B. uniknął zatrzymania podczas akcji neapolitańskiej policji w 2013 roku, podczas której w ręce policjantów wpadło 80 osób. Od tego momentu ukrywał się. Wcześniej, w 2006 roku uniknął śmierci podczas zasadzki zorganizowanej przez konkurencję (gangi narkotykowe) koło baru w Torre Annunziata” – wskazała. Wyjaśniła, że Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP uzyskało informację od włoskich służb, że mężczyzna prawdopodobnie przebywa w Polsce.

Film z zatrzymania dostępny jest tutaj.

źródło: PAP

zdj. CBŚP

 

NT24TV 16.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również