Kamery live
prognoza pogody

Część zakażeń – przyszła z Zakopanego…

14 lipca 2020 17:33

POWIAT NOWOTARSKI. 32 zlecone testy, ok. 80 osób w kwarantannie – to epidemiczny bilans tylko trzech minionych dni w powiecie nowotarskim. Trzy osoby trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, jedna pozostaje w izolacji domowej.

 

Część zakażeń – przyszła z Zakopanego…

Przypadek 20-ty to kobieta w wieku ok. 75 lat, z objawami Covid-19. Przewieziona do Szpitala Uniwersyteckiego, jest teraz w stanie poważnym, ale stabilnym. Akurat ona brała udział w uroczystościach pogrzebowych Zofii Karpiel-Bułeckuli. Od osób, z którymi się kontaktowała, jutro będą pobierane wymazy.

Kolejną zakażoną jest kobieta w tym samym wieku. Koronawirusa stwierdzono u niej podczas rutynowych badań przed planowanym zabiegiem. Jest co prawda bezobjawowa, ale pozostaje w szpitalu zakaźnym.

22-gie potwierdzone zakażenie w powiecie nowotarskim przytrafiło się ok. 50-letniemu mężczyźnie, który na razie przebywa w izolacji domowej. Następny przypadek to 45-letnia kobieta, jak i jej poprzedniczki hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim.

Od początku epidemii w powiecie nowotarskim wyzdrowiało 12 zakażonych, natomiast 11 osób jest w trakcie leczenia.

Jolanta Bakalarz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, ponawia apel o noszenie maseczek, dystans i rozwagę. Tylko tak możemy nie narażać się wzajemnie i ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa.

Na wyniki zleconych przez Sanepid testów poczekamy prawdopodobnie dwie doby.

(asz)

 

Anna Szopińska 14.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również