Kamery live
prognoza pogody

Coraz więcej młodzieży na turnieju wiedzy pożarniczej (duża galeria)

23 marca 2017 15:30

W Sali Obrad Urzędu Miasta odbyły się dziś powiatowe eliminacje do 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" . Wyłoniono po pięciu zwycięzców w każdej z kategorii wiekowych - to oni już 8 kwietnia zmierzą się w Wieliczce w wojewódzkim etapie konkursu.

Coraz więcej młodzieży na turnieju wiedzy pożarniczej (duża galeria)

Udział w konkursie wzięło łącznie 54 zawodników z całego powiatu – niektórzy ubrani w strażackie mundury, ci młodsi niezwykle przejęci już samą obecnością w sali obrad Urzędu Miasta, w towarzystwie nie mniej przejętych opiekunów. Liczba uczestników z roku na rok rośnie, co niezmiernie cieszy organizatorów – kiedyś odbywał się on w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu, dziś jednak sala konferencyjna nie pomieściłaby aż tylu uczestników, jak przyznał sam komendant.

Eliminacje powiatowe obejmowały dwa etapy: część pisemną, testową oraz część ustną. Na tej podstawie wyłoniono zwycięzców. W przerwie odbyła się pogadanka na temat wypalania traw.

Nagrody zwycięzcom wręczał Starosta Nowotarski Krzysztof Faber, Komendant Powiatowy PSP w Nowym Targu – mł. bryg. Mariusz Łaciak, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Targu – dh Jan Kuczkowicz. Wśród laureatów przodowali chłopcy, choć na podium znalazły się też trzy przedstawicielki płci pięknej.

Fundatorami nagród byli: Starosta Nowotarski, Nadleśnictwo Nowy Targ, Wójtowie Gmin: Czarny Dunajec, Jabłonka, Czorsztyn, Krościenko, Łapsze Niżne, Nowy Targ, Ochotnica Dolna, Szaflary oraz Burmistrzowie Miast: Nowy Targ, Rabki-Zdroju i Szczawnicy i współorganizator turnieju Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Organizatorzy kierują szczególne podziękowania dla burmistrza Nowego Targu za udostępnienie sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

Wyniki turnieju (eliminacje powiatowe):

 

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

1. Rafał Jarończyk – Podczerwone – Gmina Czarny Dunajec

2. Patryk Żądło – Rokiciny Podhalańskie – Gmina Raba Wyżna

3. Piotr Szal – Rdzawka – Gmina Rabka-Zdrój

II grupa wiekowa (szkoły gimnazjalne)

1. Krzysztof Szal – Rdzawka – Gmina Rabka-Zdrój

2. Kamil Górercki – Sromowce Niżne – Gmina Czorsztyn

3. Dawid Oleś – Krościenko – Gmina Krościenko

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

1. Przemysław Świder – Gmina Rabka-Zdrój

2. Izabela Leśnicka – Gmina Szaflary

3. Daniel Jendrusiak – Gmina Łapsze Niżne

NT24TV 23.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również