Kamery live
prognoza pogody

Coraz bliżej budowy północnej obwodnicy Zakopanego

18 marca 2022 07:47

W poniedziałek  podpisano umowę pomiędzy Województwem Małopolskim, a Miastem Zakopane na opracowanie wielowariantowej koncepcji budowy północnej obwodnicy Zakopanego. W tym dniu odbyło się także VII Forum Współpracy dla Podtatrza, gdzie omawiano kwestie związane z rozwojem transportu w naszym regionie. 

Coraz bliżej budowy północnej obwodnicy Zakopanego
Dokument podpisali: marszałek Małopolski Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.
 
-Mam nadzieję, że podpisane dzisiaj porozumienie dotyczące opracowania koncepcji budowy obwodnicy Zakopanego rozwiąże wieloletnie problemy. Wkład województwa to 350 tys. zł, drugą część przekaże miasto Zakopane. W ślad za tym dokumentem pójdą kolejne etapy prac. Mam nadzieję, że ten proces będzie sprawny – podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Koszty tego etapu prac to 700 tys. zł, w tym 50 proc. z budżetu województwa i 50 proc. z budżetu miasta. Termin zakończenia prac objętych umową to rok 2023.

-Rozwój transportu na obszarze Podtatrza jest niezwykle ważny dla tej części regionu, ale też całej Małopolski. Porozumienie odnośnie budowy obwodnicy Zakopanego było jednym z celów, jakie założyliśmy podczas spotkań w ramach Forum Podtatrza. Wszystko po to, aby właśnie Podhale miało sprawny dojazd i wyjazd z Zakopanego w kierunku Krakowa i dalej w stronę Warszawy – dodał wicemarszałek Łukasz Smółka.

Przypomnijmy, że “Program rozwoju systemu transportowego na obszarze Podtatrza do 2030 roku” obejmuje obszar dwóch powiatów oraz 19 gmin i wspierany jest przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, premiera Mateusza Morawieckiego i ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Głównym celem Programu jest stworzenie sprawnego, dostępnego, przyjaznego dla mieszkańców i turystów systemu transportowego, który poprawi dostępność komunikacyjną obszaru Podtatrza oraz będzie sprzyjał zrównoważonemu rozwojowi regionu i zapewniał wysoką jakość życia, jednocześnie ograniczając presję na środowisko.

źródło: UMWM

os 18.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również