Kamery live
prognoza pogody

Color Park z nowym inwestorem

Jak podają branżowe serwisy dotyczące rynku inwestycji i nieruchomości, rozpoczęta i na dłuższy okres zawieszona budowa galerii Color Park na granicy Nowego Targu i Szaflar wreszcie ma szansę na finalizację. Wszystko dzięki pozyskaniu nowego inwestora – grupy Harvent Capital, założonej przez Artura Kawę i Dariusza Kalinowskiego. Nowy termin otwarcia obiektu przewidziano tym razem na IV kwartał 2020 roku.

Color Park z nowym inwestorem

Terminy otwarcia centrum handlowo rozrywkowego Color Park, które docelowo ma być największym tego typu obiektem na Podhalu, zmieniały się już kilkukrotnie i choć brak postępu prac na budowie nie napawał w ostatnich miesiącach optymizmem, właśnie powróciła nadzieja, że obiekt jednak zostanie ukończony.

W toku jest postępowanie przetargowe, które ma wyłonić generalnego wykonawcę odpowiedzialnego za realizację  pozostałej części inwestycji. Do tej pory, w I etapie budowy wykonano ponad 30% prac budowlanych.

Kontynuacja tak dużej inwestycji będzie możliwa dzięki pozyskaniu nowego źródła finansowania. Zapewni je Artur Kawa – doświadczony przedsiębiorca, menedżer i inwestor, twórca sieci Stokrotka oraz Emperia Holding S.A. – jednej z największych grup handlowych w Polsce. Założona przez niego wraz z Dariuszem Kalinowskim grupa inwestycyjna Harvent Capital specjalizuje się w nieruchomościach o charakterze komercyjnym i mieszkaniowym, ma duże doświadczenie w realizacjach galerii handlowych, celując tylko w obiekty o dużej wartości strategicznej. 

Funkcję nadzoru inwestorskiego będzie pełniła firma Mayland Real Estate, deweloper o dużym doświadczeniu w projektowaniu i realizacji centrów handlowych (m.in. krakowskiej Serenady, czy gdyńskiej Riviery), a za koncepcję komercyjną obiektu oraz jego wynajem odpowiada firma Mallson Polska.

Budowa Color Parku – z lotu ptaka (zdjęcia+video)

Łączna powierzchnia najmu w obiekcie to blisko 28 tys mkw, z czego blisko 90% obiektu jest już wynajęte. Wiadomo, że w centrum handlowo-rozrywkowym Color Park ma powstać Multikino, supermarket spożywczy, interaktywny plac zabaw dla dzieci i młodzieży o powierzchni ponad 1 tys. mkw oraz galeria handlowa licząca około 80 sklepów polskich i zagranicznych marek, takich jak: Reserved, H&M, Deichmann, Sinsay, Mohito, Cropp, House, czy Diverse. Duże salony otworzą m.in. takie sieci jak: Martes Sport, Media Expert, Pepco, Rossmann, Smyk czy Empik. W Color Parku ma powstać również 10 punktów gastronomicznych, kilkanaście punktów usługowych, przewidziano też miejsce na salony i stoiska przeznaczone dla lokalnych kupców. Przy galerii planuje się utworzenie 560 miejsc parkingowych.

źródło i fot.: mat. prasowe

opr.os

os 31.07.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Adrian 10:23 21.04.2020

Trzymam kciuki za otwarcie! W Nowym Targu przyda się centrum handlowe z prawdziwego zdarzenia

Szymon 22:32 09.03.2020

zapowiada się dobrze, dużo upragnionych sklepów w jednym miejscu i kino! Oby tylko otwarcie w tym roku to była prawda, i nikt skutecznie nie powstrzyma zakończenia budowy.

Zobacz również