Kamery live
prognoza pogody

Co z tegorocznym Biegiem Podhalańskim?

XI Bieg Podhalański zaplanowano na 6 lutego 2021 roku. O tym, czy wydarzenie dojdzie w tym roku do skutku, zdecyduje nie tylko pogoda i odpowiednia ilość śniegu, ale również aktualnie obowiązujące obostrzenia. Miasto nie traci nadziei, że po zeszłorocznej przerwie spowodowanej brakiem śniegu, w tym roku Bieg uda się zorganizować. 

Co z tegorocznym Biegiem Podhalańskim?

-Jesteśmy przygotowani, szykujemy się do Biegu Podhalańskiego. Mamy świeżą informację, że honorowy patronat nad biegiem objął marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. Czy bieg się odbędzie – zależy nie tylko od pogody, ale też drugiego czynnika, czyli możliwości formalnych – mówił urmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha – Czekamy, jak będzie się zmieniała sytuacja. Muszą być poluzowane obostrzenia. Jesteśmy przygotowani, żeby ograniczyć liczbę uczestników, zorganizować bieg z zachowaniem pewnego dystansu i wszelkich norm – tak się do tego przymierzamy. Termin jest lutowy, a nuż uda się ten bieg przeprowadzić, jeżeli tylko będzie śnieg na lotnisku. 

Trasa jedenastej edycji zawodów przebiegałaby, jak zwykle wokół malowniczego rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Wzorem lat ubiegłych zaplanowano biegi techniką klasyczną na dystansach 30km, 15km i 6km. Jeśli uda się zorganizować Bieg, uczestnictwo w nim to możliwość walki o punkty Pucharu Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN.

Znany jest termin Biegu Podhalańskiego w 2021 roku

 

 

os 14.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Tatuś 16:38 14.01.2021

Elżbieta z synem Gabrielem chcą bardzo biegnąć więc biegnijmy tylko przyjadą z Krakowa

Zobacz również