Kamery live
prognoza pogody

Cmentarz dziś otwarty tylko do 23:00!

30 października 2020 16:52

Po dzisiejszej decyzji rządu miejskie cmentarze na terenie Nowego Targu będą dziś otwarte do 23:00. Od jutra cmentarze w całej Polsce zostaną zamknięte. W jutrzejszych pogrzebach będzie mogło wziąć udział tylko 10 osób.

Cmentarz dziś otwarty tylko do 23:00!

Dziś podczas rządowej konferencji premier Polski Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu wszystkich cmentarzy na terenie kraju od 31 października do 2 listopada. Decyzja ta – jak tłumaczą rządzący – została podjęta w trosce o mieszkańców i ma przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W związku z wprowadzonymi nowymi restrykcjami władze miasta Nowego Targu zdecydowały się dziś udostępnić dla wszystkich mieszkańców cmentarze komunalne do godziny 23:00. Po tej godzinie nekropolie zostaną zamknięte.

Wiadomo także co z pogrzebami, które miały odbyć się tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych i Zaduszkami. W sobotę, mimo zamkniętych cmentarzy, odbędą się trzy pogrzeby. W ceremonii pogrzebowej będzie obowiązywał maksymalny limit 10 osób (nie dotyczy on księdza oraz pracowników zakładu pogrzebowego). 

Cmentarze w całej Polsce zamknięte od 31 października do 2 listopada

Piotr Starmach 30.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również