Kamery live
prognoza pogody

Ciepło systemowe, geotermia, zmniejszenie niskiej emisji, obniżka cen-MPEC stawia na konkrety

24 kwietnia 2018 12:36

Z inicjatywy MPEC-u w restauracji hotelu Casa miał miejsce nietuznikowy event promocyjny. Do udziału w śniadaniu prasowym – bo o nim mowa – prócz dziennikarzy zaproszono grono ekspertów różnych branż, powiązanych wspólnym tematem: działania na rzecz poprawy jakości powietrza. W spotkaniu i śniadaniowych dyskusjach uczestniczył gospodarz miasta, burmistrz Grzegorz Watycha. 

Ciepło systemowe, geotermia, zmniejszenie niskiej emisji, obniżka cen-MPEC stawia na konkrety

W śniadaniu uczestniczyli też m.in.: Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Paweł Ciećko, wiceprezes Zarządu Geotermii Podhalańskiej Paweł Kupczak, profesor Zbigniew Doniec z Kliniki Pneumologii Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce, jak również Wojciech Niedzielski – właściciel grupy reklamowej, która opracowuje dla MPEC-u kampanię promocyjną, mając już za sobą udane doświadczenie w pracy z klientami dokładnie z tej samej branży.

-Kampania ma na celu ocieplić wizerunek nie tylko ciepła sieciowego, ale też geotermii, która docelowo, maksymalnie do 5 lat popłynie do Nowego Targu z Bańskiej Niżnej, gdzie planowane są odwierty w celu eksploatacji tych źródeł dla nas, dla całego miasta. Zaczynamy od śniadania prasowego, ale w planie są kolejne działania – zdradza prezes MPEC, Grzegorz Ratter. 

Kampania zakłada też utworzenie tymczasowego biura obsługi klienta w centrum miasta, gdzie każdy będzie mógł dowiedzieć się wszystkiego na temat możliwości podłączenia do sieci MPEC, publikację materiałów promocyjnych, eventów skierowanych dla dzieci, czy organizację happeningów podnoszących świadomość mieszkańców, m.in. zapożyczony z kampanii krakowskiego MPEC-u “Zły Piec”.

Co jest głównym celem kampanii? Odpowiada Grzegorz Ratter:

-Chcemy zainteresować szerokie gremium mieszkańców, głównie Nowego Targu,  aby za tym pośrednictwem też poczuli każdy z nas ma możliwość zmienić klimat w naszym mieście. Są takie możliwości, aby pozbyć się kopciucha i zacząć korzystać z ekologicznego, ale też ekonomicznego źródła ciepła, jakim jest ciepło sieciowe. 

Jeszcze tego samego dnia, temat MPEC-u wypełnił istotny punkt Sesji Rady Miasta, gdzie prezes przedsiębiorstwa przedstawił radnym prezentację na temat planów rozwoju sieci ciepłowniczej w kontekście już otrzymanego dofinansowania z NFOŚ. Już 11 maja br. na ul. Podhalańskiej będzie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie inwestycji budowy sieci ciepłowniczej w kierunku centrum, poprzez symboliczne wbicie łopaty.

Wywiady z ekspertami – w jutrzejszym “Przeglądzie Tygodniowym”. Już dziś zapraszamy!

/os

 

 

os 24.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również