Kamery live
prognoza pogody

Choinki Marzeń – już stoją! Druga edycja przedświątecznej akcji w Nowym Targu

26 listopada 2016 17:32

Pierwsza z dwóch “choinek marzeń" stanęła w sobotni ranek w nowotarskiej galerii “Buy&Fly”. Druga znajdzie lokalizację w kościele pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Przedświąteczny czas to idealny moment, by w sposób szczególny otworzyć serca na potrzebujących, szczególnie jeśli cel akcji jest tak szczytny i wyjątkowy.

Choinki Marzeń – już stoją! Druga edycja przedświątecznej akcji w Nowym Targu

Marzenia, których treść zamknięta jest wewnątrz baniek, należą do dzieci z rodzin szczególnie potrzebujących wsparcia: wielodzietnych, w trudnej sytuacji finansowej, dotkniętych utratą pracy, doświadczonych chorobą. Każdy zrywający bańkę zobowiązuje się do spełnienia zawartego w niej życzenia – pomysł jest prosty i ujmujący właśnie w tej prostocie.

Marzenia dzieci są bardzo różne, czasami bardzo przyziemne i prozaiczne, wcale nie wyszukane, ale zaspokajające podstawowe potrzeby. Lista dzieci objętych akcją sporządzana jest na podstawie zgłoszeń z nowotarskich szkół. W tym roku zgłoszonych zostało łącznie 291 dzieci i ich osobistych marzeń do spełnienia.

Bańki – po raz pierwszy ozdobione techniką decoupage – zostały wykonane z dużą radością, inwencją i zapałem przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz podopiecznych świetlicy środowiskowej przy parafii pw. św. Jana Pawła II. Zakup potrzebnych artykułów na wykonanie baniek i druk materiałów promocyjnych sfinansowane zostały przez Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe oraz Pana Posła Edwarda Siarkę.

Inicjatorem “Choinki marzeń” jest parafia pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu, z proboszczem parafii, ks. Janem Karlakiem oraz koordynatorkami akcji Anną Tylką i Marią Chmielowską-Szymoniak na czele. 

Pierwsza edycja tej pięknej akcji cieszyła się ogromnym powodzeniem – bańki znikały z choinek w bardzo szybkim tempie, w związku z czym już kilka dni po rozpoczęciu akcji ilość “marzeń do spełnienia” została wyczerpana. Nic dziwnego, że akcja znajduje swoją kontynuację również w tym roku. Niech spełni się jak najwięcej marzeń!

 

/os

 

 

NT24TV 26.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również