Kamery live
prognoza pogody

“Chcemy wiosny!” Dzieci z przedszkola na os. Bór pożegnały dziś zimę

Dzieci z Przedszkola nr 4 na os. Bór symbolicznie pożegnały dziś zimę i przywitały rozpoczynającą się właśnie wiosnę. Tradycyjnemu obrzędowi z wielobarwną Marzanną w roli głównej sprzyjała słoneczna aura. “Chcemy wiosny” – zdecydowanie i zgodnie wołały wszystkie przedszkolaki. 

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Zimę żegnamy, bo wiosnę witamy!” 21 marca dzieci z Przedszkola Nr 4 z radością świętowały powitanie wiosny. Była to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

Przygotowania zaczęły się już kilka dni wcześniej – sale i korytarze zaczęły zmieniać wystrój i zazieleniły się. W poniedziałek w przedszkolu królowały odcienie zieleni, zarówno w pomieszczeniach, jak i ubiorze przedszkolaków. Świętowanie powitania wiosny rozpoczęło się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, dzieci założyły w poszczególnych salach mini ogrody, sadząc i siejąc w nich warzywa, zioła i cebulki kwiatów, by mogły podziwiać jak pięknie rosną, a gdy dojrzeją oczywiście skosztować.

Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia lub palenia Marzanny, jako symbolu pożegnania zimy. Po wykonaniu kukły radośnie pomaszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Jesteśmy przekonani, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.

źródło: Przedszkole nr 4 w Nowym Targu

os 21.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Anna Chrobak Poplawska 15:27 21.03.2022

Świetne przedszkole.. Panie bardzo dobrze przygotowane merytorycznie do pracy ,kreatywne,dzieciaki szczęśliwe... gratuluję i życzę powodzenia w tej bardzo trudnej pracy.

Zobacz również