Kamery live
prognoza pogody

Chabówka: 200 niewybuchów na prywatnej posesji

28 maja 2021 18:30

Patrol saperski zabezpieczył niewybuchy znalezione na jednej z posesji w Chabówce. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów.

Chabówka: 200 niewybuchów na prywatnej posesji

Wczoraj po południu na jednej z posesji w Chabówce podczas prac ziemnych znaleziono niewybuchy. Mężczyzna o niebezpiecznym znalezisku powiadomił Policję.  Na miejsce skierowano funkcjonariusza z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego z nowotarskiej komendy, który potwierdził, że to pociski przeciwlotnicze pochodzące najprawdopodobniej z II wojny światowej. Łącznie znaleziono około 200 sztuk niewybuchów. Na miejsce został wezwany patrol saperski, a do czasu przyjazdu saperów miejsce zabezpieczali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Pociski zostały zabezpieczone i zabrane przez wojskowych saperów.

Pamiętajmy, że w sytuacjach znalezienia przedmiotów, które maja znamiona uzbrojenia wojskowego należy poinformować o tym fakcie policję. Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia.

os 28.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również