Kamery live
prognoza pogody

Ceremonia otwarcia Igrzysk Europejskich (FOTO)

22 czerwca 2023 22:58

Na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie odbyła się wczoraj uroczysta Ceremonia Otwarcia III Igrzysk Europejskich, w której uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda. To symboliczna inauguracja 12 dni sportowych emocji. Już jutro – pierwsze zawody bokserskie, rozgrywane w ramach tego igrzysk w obiekcie Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. W Krakowie był wczoraj nasz fotoreporter Paweł Kos – zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z otwarcia Igrzysk Europejskich. 

Ceremonia otwarcia Igrzysk Europejskich (FOTO)

III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 otworzył Prezydent RP Andrzej Duda.

– To szczególna edycja tej imprezy, bo Igrzyska po raz pierwszy odbywają się na terytorium Unii Europejskiej. Jednocześnie jest to największe w tym roku wydarzenie sportowe na świecie. Jestem przekonany, iż wszyscy czujemy, że już dzisiaj zapisuje się ono w historii – mówił Andrzej Duda.

Jak dodał, sport to przestrzeń szlachetnej rywalizacji, międzyludzkiej solidarności i przyjaźni, a ideały olimpijskie są wyrazem wolności, pokoju oraz szacunku dla ludzkiego życia i godności każdego człowieka.

-W tym kontekście chciałbym szczególnie serdecznie powitać sportowców z Ukrainy, która toczy heroiczną wojnę z rosyjską agresją. Drodzy ukraińscy przyjaciele! Wasza obecność tutaj jest wyraźnym znakiem, że ideały olimpijskie są silniejsze niż zło i przemoc! Dziękuję, że jesteście!  – powiedział prezydent.

W swoim wystąpieniu marszałek województwa Witold Kozłowski przywitał wszystkich sportowców i gości w Małopolsce.

-Małopolska ‒ to miejsce niezwykłe pod każdym względem! Małopolska, to miejsce przyjazne, gościnne i bezpieczne – to piękny region o wspaniałej historii. Dla mieszkańców Małopolski szacunek dla godności każdego człowieka, przyjaźń i tolerancja, braterstwo i solidarność – to wartości najbliższe! Dlatego wojnie mówimy nie! Musimy być jednością!

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 to ponad 7 tysięcy sportowców, którzy będą rywalizować w 29 dyscyplinach. Relacje z poszczególnych rozgrywek dostępne są – pod tym linkiem – na oficjalnej stronie wydarzenia.

tekst: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

zdjęcia: Paweł Kos

os 22.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również