Kamery live
prognoza pogody

Centrum Komunikacyjne w Zakopanem otwarte

Oficjalne otwarcie zrewitalizowanego Centrum Komunikacyjnego w Zakopanem odbyło się w sobotę, 23 września br. Z dworca autobusowego pierwsi podróżni skorzystają w poniedziałek, 25 września br.

Centrum Komunikacyjne w Zakopanem otwarte

Na razie na ul. Chramcówki powracają tylko linie autobusowe. Na otwarcie dworca kolejowego trzeba jeszcze poczekać. 

– Już niebawem po raz kolejny odjedzie stąd także pociąg, gdy tylko zakończy się inwestycja obejmująca przebudowę stacji kolejowej. Na to, żeby ten moment nadszedł, pracowaliśmy od wielu lat – informuje Urząd Miasta Zakopane.

Aby inwestycja mogła zostać zrealizowana, miasto zawarło ugodę i podpisało porozumienie, na mocy którego Polskie Koleje Państwowe przekazały na rzecz Zakopanego dworzec kolejowy oraz przyległy plac. PKP otrzymało w zamian w użytkowanie wieczyste część terenu wykorzystywanego w celach kolejowych.

– Porozumienie zostało podpisane 9 października 2017 roku i zakończyło wieloletni spór. Dziś możemy już korzystać z nowego dworca, wejść do nowoczesnej mediateki i podziwiać przestrzenie wystawiennicze w Stacji Kultura w budynku obok – informują zakopiańscy urzędnicy.

Budowa Centrum Komunikacyjnego pochłonęła 79,6 mln zł, z czego 53,9 mln zł pochodziło z budżetu miasta, a 25,7 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

ag 23.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
A.Mychal 11:15 27.09.2023

Ale jak wysadzić i odebrać pasażerów z tej stacji. Wjazd tam jest zabroniony, a na drodze nie ma gdzie się zatrzymać. Jakoś bezmyślnie.

góral 13:36 23.09.2023

tragedia, tak trudno było zintegrować te dwa dworce z sobą i centrum handlowym oraz wielopoziomowym parkingiem?

Zobacz również