Cenna wyjazdowa wygrana “Szarotek”

14 stycznia 2018 20:28
O sporą niespodziankę – zważywszy przede wszystkim na problemy kadrowe – postarali się w niedzielnej serii spotkań PHL hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ. „Szarotki” pokonały 2:1 w Jastrzębiu tamtejsze JKH, rehabilitując się tym samym za wpadkę sprzed trzech dni na własnym lodowisku z Orlikiem Opole.
Cenna wyjazdowa wygrana

W Jastrzębiu w składzie Podhala brakowało chorych Krzysztofa Zapały, Jarosława Różańskiego i Filipa Wielkiewicza. Trenera Aleksandrs Belavskis mocno więc musiał kombinować z ustawieniem poszczególnych formacji. M.in. w rolę skrzydłowego w trzecim ataku wcielił się nominalny obrońca Damian Tomasik.

Pierwsza tercja bardzo dobra w wykonaniu Podhala. Nowotarżanie uważnie bronili dostępu do swojej bramki, wyprowadzając przy tym groźne kontrataki.

Efektem tego było prowadzenie 2:0 „Szarotek” po 20 minutach. Oba gole nowotarżanie zdobyli w 16 min w odstępie ledwie 14 sekund!

Najpierw defensywę gospodarzy po profesorsku rozpracował duet Siergiej Ogorodnikow – Elvijs Biezais, a potem po przechwycie krążka w tercji rywala wspomnianego Tomasika do „pustaka” trafił Mateusz Michalski.

W drugiej tercji rósł napór gospodarzy, ale Podhalanie długo, przy wydatnej pomocy Przemysława Odrobnego, skutecznie odpierali te ataki. W 38 min JKH dopięło jednak swego i za sprawą strzału Martina Vozdeckiego zdobyło gola kontaktowego. Chwilę przed tą akcją najlepszą w tej odsłonie okazję mieli nowotarżanie. Alex Svitac znalazł się w sytuacji sam na sam z Ondrejem Raszką, ale naciskany przez jednego z obrońców, przegrał ten pojedynek.

W trzeciej tercji pierwsi bramkową okazję miały „Szarotki” , ale Biezais podobnie jak Svitac nie dał rady Raszce. Potem Podhalanie kontynuowali swoją dobrą grę w defensywie, z którą przeciwnik nie potrafił sobie kompletnie poradzić i wynik już zmianie nie uległ.

Podhale zainkasowało bardzo ważne trzy punkty, przedłużając nadzieję za zajecie na koniec sezonu zasadniczego wyższego niż piąte miejsca.

JKH GKS Jastrzębie – TatrySki Podhale Nowy Targ 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Bramki: 0:1 Biezais (Ogorodnikow, Gruszka) 16, 0:2 M. Michalski (Neupauer, Tomasik) 16, 1:2 Vozdecki (Gimiński, Laszkiewicz) 37.

Sędziował: Sebastian Kryś z Sosnowca. Kary: 8-14 min.

JKH: Raszka – Michałowski, Jankovic, Laszkiewicz, Jarosz, Bordowski – Lukacik, Homer, R. Nalewajka, Kulas, Ł. Nalewajka – Kubes, Gimiński, Świerski, Paś, Vozdecky – Bigos, Matusik, Bryk, Wróbel, Pelaczyk.

Podhale: Odrobny – Jaśkiewicz, Wojdyła, P. Michalski, Kolusz, Podlipni – Samarin, Sulka, Biezais, Ogorodnikow, Gruszka – K. Kapica, Pichnarcik, M. Michalski, Neupauer, Tomasik – Wsół, Mrugała, Svitac, Siuty, Wolski.