Kamery live
prognoza pogody

Ceniony szkoleniowiec NIE poszedł w odstawkę – MMKS wydaje oświadczenie

8 maja 2020 12:26

Klub MMKS Podhale Nowy Targ wydał oficjalne oświadczenie, odnoszące si do artykułu „Ceniony szkoleniowiec poszedł w odstawkę”, opublikowanego kilka dni temu również na łamach portalu nowytarg24.tv. Klub dementuje informacje zawarte w publikacji redaktora Macieja Zubka. “Klub zaprzecza jakoby Trener Rafał Sroka ‘poszedł w odstawkę’”.

Ceniony szkoleniowiec NIE poszedł w odstawkę - MMKS wydaje oświadczenie

Publikujemy pełną treść oświadczenia, przesłanego nam przez klub MMKS Podhale Nowy Targ. To reakcja na ten oto artykuł:

Ceniony szkoleniowiec poszedł w odstawkę.

Niestety po raz kolejny nasz klub MMKS Podhale Nowy Targ stał się atakiem Pana redaktora Macieja Zubka, który publikując informację na łamach portalu podhaleregion.pl, bazował na szczątkowych informacjach, co buduje zupełnie inny obraz rzeczywistości, niż jest faktycznie. Informujemy, że te informacje są nieprawdziwe.
 
W odniesieniu do publikacji:

Trener Rafał Sroka został (…) odstawiony na boczny tor. Nie został bowiem uwzględniony w planach na nowy sezon – na jakiej podstawie informuje Pan, iż coś takiego ma miejsce? Od kogo uzyskał Pan takie informację? Czy zostały one w jakikolwiek sposób zweryfikowane? 

Ze względu na obecnie panującą sytuację związaną z pandemią koronawirusa i obostrzeniami nałożonymi przez Rząd, nasz Klub od 13 marca nie prowadzi treningów. Odbyło się natomiast oficjalne spotkanie w trenerami, w którym Prezes Zdzisław Zaręba przekazał informację, że niestety na obecną chwilę nie Klub nie może podać kadrze trenerskiej konkretnego terminu powrotu do pracy, a więc i podpisania nowych umów, właśnie w związku z sytuacją spowodowaną pandemią. Jednym z wyników spotkania było przygotowanie krótkiego poradnika z ćwiczeniami dla naszych zawodników, który ukazał się na stronie internetowej Klubu. 

W trakcie tego spotkania podjęliśmy jednak wstępne, ustne ustalenia odnośnie pracy trenerów z dziećmi w przyszłym sezonie i dalsze rozmowy będziemy mogli prowadzić po Komisji Sportu, która odbędzie się 08.05. Wtedy będzie wiadomo też w jakim terminie zostanie zamrożony lód oraz jak i kiedy będziemy mogli prowadzić treningi. Jest to jednak zależne od decyzji Polskiego Rządu. We wspomnianym spotkaniu trener Rafał Sroka niestety z powodów osobistych nie uczestniczył. Nie znaczy to jednak, że poszedł w odstawkę. Oznacza tylko tyle, że nie mógł być na nim obecny. Jako Klub cały czas liczymy na dalszą współpracę z trenerem Sroką.

Jego miejsce ma zająć Słowak Marcel Skokak – i tutaj nasuwa się pytanie do Pana redaktora Zubka, skąd taka informacja, że nowy trener ma zastąpić Rafała Srokę? Owszem, udało się nam pozyskać do współpracy zagranicznego trenera, którym jest Marcel Skokan. Posiada on licencję trenerską A oraz bogate doświadczenie w pracy z młodzieżą zebrany m.in. w lidze włoskiej. Jak należy podkreślić, docelowo ma on objąć stanowisko koordynatora sportowego. Jego obecność w klubie w żaden więc sposób nie wyklucza z niego trenera Rafała Sroki, który pełni inne obowiązki niż te, które pełnić będzie Skokan. Dzięki Marcelowi Skokanowi jesteśmy bardzo bliscy uczestnictwa/gry w lidze słowackiej. Jakie niesie to ze sobą korzyści sportowe, sympatykom hokeja chyba nie muszę tłumaczyć.

Władze klubu tłumaczą się tylko tym, że to decyzja samego szkoleniowca – Panie redaktorze Zubek – z kim z Zarządu MMKS Podhale Nowy Targ Pan rozmawiał, że pozwolił Pan sobie na napisanie powyższego zdania? Dlaczego powołując się na czyjeś wypowiedzi nie podaje Pan nazwiska? Odnosi się Pan do Władz klubu, ale czy aby na pewno naszego? Informujemy, że żaden członek Zarządu MMKS Podhale Nowy Targ nie wypowiedział się na temat przyszłości żadnego z naszych trenerów. Zaznaczamy jeszcze raz, nikt z nas nie rozmawiał z Panem redaktorem Zubkiem na powyższy temat. 
 
Stąd pojawia się pytanie, skąd redaktor Zubek czerpie informacje i dlaczego działa na szkodę klubu?  Nie po raz pierwszy informacje zamieszczane w artykułach Pana redaktora są nierzetelne, nie mają pokrycia w rzeczywistości i są przy tym szkodliwe dla dobra i wizerunku klubu MMKS Podhale Nowy Targ. Prezes MMKS Podhale Nowy Targ Zdzisław Zaręba informuje, że zamierza walczyć o dobre imię klubu, nawet jeśli będzie musiało wiązać z wejściem na drogę prawną.
 
Słowem podsumowania, podkreślamy, że wypowiedzi pojawiające się na podhaleregion.pl napisane przez Pana Maciej Zubka są nieprawdziwe i szkodzą nie tylko klubowi jako organizacji czy zarządowi, lecz przede wszystkim dzieciom, na które za wszelką cenę staramy się pozyskać pieniądze.
 
Zarząd MMKS Podhale Nowy Targ

mat. nadesłane

os 08.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również