Kamery live
prognoza pogody

CCM Nowy Targ Cup – 15 hokejowych drużyn z Europy

3 kwietnia 2024 15:21

NOWY TARG. Przez trzy dni tafla Miejskiej Hali Lodowej była areną zmagań hokejowych drużyn młodzików z czterech państw. Ściągnęła ich do nas trzecia edycja Turnieju CCM Nowy targ Cup, który rozpoczynał się w Nowym Targu, potem rozgrywany był na Słowacji, a teraz wrócił na nasze lodowisko.

CCM Nowy Targ Cup – 15 hokejowych drużyn z Europy

– Przyjechało do nas 15 drużyn z dwóch roczników: 2010  – 7 drużyn ze Słowacji, Polski, Czech, a w roczniku 2011 – drużyny z Czech, Słowacji, Polski oraz 2 drużyny szwedzkie – wylicza Wojciech Rzeczkowski, Nowy Targ, współorganizator Turnieju CCM Nowy Targ Cup 2024.

Najwyższe trofeum do zdobycia to oczywiście Puchar CCM Nowy Targ Cup. Ilość meczów i atrakcyjność Turnieju zwiększały system gry „każdy z każdym” oraz mix drużyn umożliwiający rywalizację na wielu poziomach sportowych. W turniejowych rozgrywkach poziom naszego hokejowego narybku bynajmniej nie odstawał od poziomu zagranicznych rywali.

– Udało nam się zorganizować sparing szwedzkiej drużyny naszą drużyną młodzików MKS Podhale Nowy Targ i nasi zaprezentowali się bardzo dobrze, wygrywając 8 : 2 – dodaje Wojciech Rzeczkowski. – Była między nimi co prawda różnica jednego rocznika, ale był to mecz towarzyski i dla dzieciaków, myślę, że fajna przygoda sportowa.

Zapał i determinacja młodych zawodników czynią oczywiście z Turnieju imprezę rozwojową, ale – jak każde międzynarodowe przedsięwzięcie – potrzebuje ona odpowiednich warunków.

– Oczywiście można by rozwinąć bardziej taką inicjatywę, przy współpracy z Klubem, z Miastem, ale potrzebna byłaby do tego nowa infrastruktura – myślę tu o nowej tafli albo o drugim lodowisku, które świetnie by się wkomponowało w miasto – mówi nowotarski współorganizator. – Ludzie, którzy tu przyjechali ze Szwecji, Czech, Słowacji są zachwyceni Nowym Targiem, regionem, Tatrami, Gorcami, basenami termalnymi, całą bazą związaną z turystyką. Uważam, że jest to świetne miejsce na rozwijanie tego sportu. 

W trzeciej edycji Turnieju na lodzie rywalizowało 220 zawodników z obu roczników. Taka frekwencja nadaje imprezie rangę prawdziwie europejską. 

(asz)

 

 

Anna Szopińska 03.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również