Kamery live
prognoza pogody

Cały czas trwa porządkowanie Nowej Białej po tragicznym pożarze

24 czerwca 2021 14:26

Od poniedziałku w Nowej Białej trwa wielkie sprzątanie po tragicznym pożarze, który zniszczył łącznie 70 budynków mieszkalno-gospodarczych – zgodnie z danymi Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Należy podkreślić ogromne zaangażowanie osób pomagających w sprzątaniu po tragicznym pożarze, w większości w formie wolontariatu. 

Cały czas trwa porządkowanie Nowej Białej po tragicznym pożarze

Pomocy w porządkowaniu pogorzeliska udzielają mieszkańcy Nowej Białej i miejscowości sąsiednich. Na teren pożaru przyjeżdżają także strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu nowotarskiego, jak również z powiatów całego województwa małopolskiego. Należy podkreślić ogromne zaangażowanie osób pomagających w sprzątaniu po tragicznym pożarze, w większości w formie wolontariatu. Do pomocy zgłaszają się również jednostki OSP w województw podkarpackiego (Gmina Dębica).

W pomoc poszkodowanym zaangażowała się Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie delegując codziennie od 21 do 23 czerwca br. po 20 kadetów. Należy podkreślić ogrom pracy jaki wykonali strażacy na miejscu katastrofy, a planowane do końca tygodnia porządkowanie pogorzeliska najprawdopodobniej zakończy się już w czwartek.

W porządkowaniu terenu pożaru brało udział łącznie przez okres od 21 do 23 czerwca 350 strażaków PSP i OSP.

źródło, zdjęcia: KP PSP Nowy Targ

Pożar w Nowej Białej. Co wiemy na tę chwilę

os 24.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również