Kamery live
prognoza pogody

Była przekonana, że pomaga ojcu. Kolejny przypadek oszustwa na BLIK-a

24 stycznia 2023 14:21

Mieszkanka powiatu nowotarskiego była przekonana, że pomaga swojemu ojcu. Oszukana metodą na BLIK-a, straciła prawie tysiąc złotych.

Była przekonana, że pomaga ojcu. Kolejny przypadek oszustwa na BLIK-a

Do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zgłosiła się mieszkanka powiatu nowotarskiego, która została oszukana metodą na BLIK-a.

-Kobieta była pewna, że otrzymała wiadomość z prośbą o pożyczkę na popularnym komunikatorze internetowym od swojego ojca – wyjaśnia podkom. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu – Bez potwierdzenia, czy to faktycznie rodzic potrzebował pieniędzy, przesłała kod BLIK. Kiedy zorientowała się, że to oszustwo niestety było już za późno. W ten sposób mieszkanka powiatu nowotarskiego straciła blisko tysiąc złotych.

Pamiętaj!

Jeżeli otrzymasz wiadomość z prośbą o pieniądze lub opłacenie przesyłki zawsze telefonicznie lub osobiście skontaktuj się z osobą, od której została wysłana wiadomość, aby potwierdzić tę informację!

Zanim prześlesz kod BLIK upewnij się, że to nie oszust prosi o pożyczkę!  Wykonanie połączenia i rozmowa zajmie nam chwilę, a może uchronić nasze pieniądze.

Zanim potwierdzisz transakcję BLIK-iem zwróć również uwagę, gdzie twoje pieniądze będą wypłacane i potwierdź telefonicznie, czy ta osoba faktycznie się tam znajduje!

os 24.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również