Kamery live
prognoza pogody

By obwodnica była obwodnicą

28 sierpnia 2018 15:04

W toku jest budowa czterowylotowego ronda w ciągu Alei Tysiąclecia, na skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego, będącego – wraz z nowo wybudowaną drogą przez os. Bereki – częścią inwestycji określanej popularnie jako wschodnia obwodnica Nowego Targu. Tymczasem miasto już teraz planuje budowę kolejnego, ponad kilometrowego fragmentu obwodnicy, który połączy ul. Sikorskiego z ul. Szaflarską. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla tego zadania inwestycyjnego. 

 

 

By obwodnica była obwodnicą

Gmina Miasto Nowy Targ w dniu dzisiejszym ogłosiła przetarg na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem koniecznych zezwoleń – w tym zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Budowa drogi ul. Gen. Władysława Sikorskiego od ul. Podtatrzańskiej do ul. Szaflarskiej w Nowym Targu”. 

Planowana jest budowa dwupasowej jezdni o nawierzchni asfaltowej, z obustronnym chodnikiem o nawierzchni z kostki brukowej niefazowanej oraz ścieżką rowerową. Zakres prac obejmie przebudowę lub budowę nowych skrzyżowań, zjazdy indywidualne i publiczne, zatoki postojowe itp. Ponadto konieczne będzie zaprojektowanie nowego kolektora kanalizacji deszczowej z prawdopodobnym odprowadzeniem wód do potoku Biały Dunajec, odwodnienie drogi i oświetlenie (z ewentualna linią zasilającą, układem pomiarowym i sterowaniem) oraz przebudowa istniejącej infrastruktury- w szczególności: rozwiązanie wszelkich kolizji, odtworzenie istniejących połączeń komunikacyjnych i możliwości eksploatacyjnych – czytamy w szczegółach zamówienia. 

Termin składania ofert upływa z dniem 11 września br. 

/os

źródło: UM Nowy Targ

Ruszyła budowa ronda (video+zdjęcia z drona)

Budowa wschodniej obwodnicy – postępuje w błyskawicznym tempie

os 28.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również