Kamery live
prognoza pogody

Burmistrz dziękuje nauczycielom, uczniom, rodzicom

26 czerwca 2020 13:28

Bez akademii, z sanitarnymi obostrzeniami i indywidualnie odbieranymi świadectwami; bez grupowych zdjęć i wręczanych uroczyście, w błyskach fleszy nagród za wyniki w nauce. Przypadające na dzień dzisiejszy zakończenie roku szkolnego przebiega skromniej i całkiem inaczej niż zazwyczaj. Burmistrz Grzegorz Watycha pisemnie dziękuje uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz pracownikom oświaty za cały, nietypowy rok szkolny 2019/2020.

Burmistrz dziękuje nauczycielom, uczniom, rodzicom

Pełna treść okolicznościowego listu, skierowanego do uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty w Nowym Targu, z okazji kończącego się roku szkolnego:

Drodzy Uczniowie
Szanowni Rodzice Uczniów, Nauczyciele i Pracownicy nowotarskiej oświaty

W sposób jakże odmienny w dniu 26 czerwca 2020 r. następuje zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Zamiast corocznie odbywanych akademii z uwagi na obowiązujące wymogi sanitarne rozdanie świadectw szkolnych musi odbywać się w formie zindywidualizowanej.

Rok szkolny 2019/2020 był wyjątkowy i jakże trudny z uwagi na epidemię COVID-19.

W imieniu samorządu miasta Nowy Targ bardzo serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom za realizację swoich obowiązków w mijającym roku szkolnym.

Niewątpliwie było to dla Państwa, ale i dla nas wszystkich kolejne doświadczenie związane ze zdalnym nauczaniem. Jestem przekonany, że to doświadczenie przyczyniło się do podniesienia jakości Państwa pracy i do nabycia kolejnego doświadczenia w jakże odpowiedzialnej misji edukowania najmłodszych mieszkańców Nowego Targu.

Nauczanie zdalne, nauczanie w domu było wielkim wyzwaniem dla uczniów i ich rodziców.

Wiem, że nie było to zadanie łatwe i wymagało dużo czasu. Bardzo dziękuję Rodzicom uczniów za wsparcie swoich dzieci w procesie edukacji domowej.

Uczniom dziękuję za staranność i dyscyplinę w procesie pozyskiwania wiedzy w zmienionych warunkach edukacyjnych. Ośmioklasistom życzę by ich edukacja w szkołach ponadpodstawowych przyczyniła się do dalszego osobistego rozwoju i pozyskania wiedzy oraz umiejętności koniecznych w edukacji na poziomie wyższym, a później w pracy zawodowej.

Życzę wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty bezpiecznych i atrakcyjnych wakacji.

Jestem przekonany, że rok szkolny 2020/2021 przebiegał będzie już w normalnych warunkach organizacyjnych i zapewni uczniom możliwość – czego pewnie brakowało – radości z bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami oraz nauczycielami.

 

os 26.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również