Kamery live
prognoza pogody

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego – ruszyło głosowanie na projekty!

27 września 2017 19:23

Kamery termowizyjne, robotyka dla uczniów szkół podstawowych, promocja aktywnego trybu życia, zajęcia sportowe, Nowotarski Piknik Lotniczy, wspólne sadzenie drzew - to tylko niektóre spośród projektów z powiatu nowotarskiego zgłoszonych do II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. 

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego - ruszyło głosowanie na projekty!

Głosowanie na projekty – a z terenu subregionu podhalańskiego jest ich łącznie 23 – rozpoczęło się dwa dni temu i potrwa do 13 października. Łącznie do II edycji projektu zgłoszono 160 zadań z całej Małopolski, a do rozdysponowania jest aż 8 mln zł z budżetu województwa.

Subregion podhalański, prócz powiatu nowotarskiego obejmuje powiaty: tatrzański, suski, myślenicki i wadowicki. Aż 8 zgłoszonych projektów z subregionu pochodzi z terenu powiatu nowotarskiego. Są to: warsztaty edukacyjne dla dzieci z programowania i robotyki, X Nowotarski Piknik Lotniczy, kulturalny projekt Dobry Klub – miejsce przyjazne imprezom, akcja wspólnego sadzenia drzew, edukacyjny projekt Nauka dla każdego – młodszego i starszego, dwa sportowe projekty: Aktywnie po zdrowie oraz Rozwój psychofizyczny młodego pokolenia przy stole pingpongowym i na boisku piłki siatkowej oraz zakup 4 kamer termowizyjnych. Są to tzw. projekty małe, do 100 tys. złotych.

Większe, obejmujące cały subregion są cztery: konserwacja wybranych kapliczek z subregionu, projekt edukacyjny “Zdrowie zaklęte w działaniu”, Innowacyjne rozwiązania dla aktywnego starzenia się, rehabilitacji i utrzymania dobrego zdrowia przez cały rok oraz zakup agregatu spalinowego pompowego w celu ochrony Białki Tatrzańskiej i Nowej Białej przed podtopieniami i skutkami powodzi; poprawa ich bezpieczeństwa. 

Aż 10 zadań z subregionu zostało jednak odrzuconych w procesie weryfikacji. Pozytywnej oceny nie uzyskał m.in. projekt zakupu oczyszczaczy powietrza dla zakopiańskich przedszkoli, czy II Etap zadania “Chodźcie na Turbacz”.

Pełny opis zadań i informacje na temat głosowania znajdują się tutaj. Głosować można również on-line. 

Z kolei najpóźniej do 5 października poznamy zadania zgłoszone do miejskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz trwa analiza i weryfikacja wniosków. Na razie wiadomo jedynie, że mieszkańcy zgłosili łącznie 36 zadań, z czego 15 w okręgu ogólnomiejskim. Głosowanie ma ruszyć 13 października – dokładnie wtedy, kiedy zakończy się głosowanie na zadania w ramach wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego. 

NT24TV 27.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również