Kamery live
prognoza pogody

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego – głosowanie

20 czerwca 2016 15:31

Znana jest już lista zadań, które przeszły pozytywnie ocenę formalno-merytoryczną i zostały dopuszczone do głosowania w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. O tym, które z projektów zostaną zrealizowane, zdecydują sami mieszkańcy. Głosowanie ruszyło 18 czerwca i potrwa do 6 lipca. Z naszego regionu ocenę pozytywną uzyskał między innymi VIII Nowotarski Piknik Lotniczy.

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego - głosowanie

    Projekty są wstępnie ocenione, ale to nie urzędnicy podejmą ostateczne decyzje na co przeznaczyć 6 mln zł, tylko sami Małopolanie. Przed nami najważniejszy test weryfikacyjny – głosowanie, a jak wiadomo wygrają inicjatywy, które zdobędą największe uznanie mieszkańców w danym powiecie i suberegionie. Już dziś zachęcam wszystkich Małopolan do oddania swojego głosu, będzie można to zrobić od 18 czerwca do 6 lipca – powiedział Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego
    Małopolanie mają do dyspozycji aż trzy metody, by wyrazić swoje poparcie dla danego projektu. Mogą zrobić to za pośrednictwem formularza internetowego, głosowania korespondencyjnego lub osobiście w agendach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Listę zwycięskich zadań poznamy 31 lipca. Warto dodać, że zadania z I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego będą realizowane najpóźniej do końca 2017 roku. 

Swój głos można oddać  na stronie: link

oprac. MSX
fot. Lotnisko Nowy Targ

NT24TV 20.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również