Kamery live
prognoza pogody

Budżet Obywatelski Miasta Nowy Targ – raport z ankiety ewaluacyjnej

30 lipca 2016 07:10

15 czerwca 2016 roku upłynął termin wypełniania ankiet ewaluacyjnych procesu II Edycji Budżetu Obywatelskiego w Nowym Tagu, który w swoim zamyśle miał się stać narzędziem rzeczywistego aktywizowania mieszkańców Nowego Targu. Celem ewaluacji II edycji Budżetu Obywatelskiego jest analiza osiągniętych efektów, ocena użyteczności, skuteczności i trafności zastosowanych narzędzi i usprawnień, które miały się przyczynić do poprawy funkcjonowania procesu Budżetu Obywatelskiego.

Budżet Obywatelski Miasta Nowy Targ - raport z ankiety ewaluacyjnej

   W akcji skierowanej do mieszkańców Nowego Targu wzięło udział 78 osób z czego 53 osoby wypełniło ankietę w formie elektronicznej.75% respondentów to głównie mężczyźni. Kobiety stanowiły 25% respondentów. Większość z nich to osoby w przedziale wiekowym od 16 do 25 lat (37%) i od 26 do 45 lat (41%). Pozytywną opinię o II Edycji Budżetu Obywatelskiego wyraziło 53% uczestniczących w badaniu ewaluacyjnym. Negatywną lub raczej negatywną opinię wyraziło 21% uczestników. W 37% informacja o Budżecie Obywatelskim była pozyskiwana pośród znajomych i członków rodzin, zaś 10% informacji dostarczały środki masowego przekazu. 24% respondentów twierdzi, że pozyskał informacje ze strony internetowej Urzędu Miasta jak i strony obywatelski.nowytarg.pl. Zdecydowanie pozytywną i raczej pozytywną opinię na temat prowadzonych działań promocyjno-informacyjnych Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowy Targ wyraziło 62% uczestników badania. 

Raport podsumowujący wyniki ankiety ewaluacyjnej II Edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowy Targ znajduje się tutaj .

oprac. MSX

fot. UM Nowy Targ

NT24TV 30.07.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również