Kamery live
prognoza pogody

Budżet Obywatelski 2019 – znana jest lista projektów

Podwieczorek nad Dunajcem, Dog Park, Kino Letnie – to niektóre spośród zadań okręgu ogólnomiejskiego, na jakie już od 11 września będzie można głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego. Właśnie ogłoszono listę wszystkich projektów dopuszczonych do głosowania – łącznie jest ich jedynie 16. To o połowę mniej, niż w zeszłym roku. 

Budżet Obywatelski 2019 - znana jest lista projektów

W tym roku wśród zadań zgłoszonych w okręgu ogólnomiejskim, dominują projekty miękkie: edukacyjny projekt “Niewidomi, niepełnosprawni nie gryzą”, Letnie Kino pod Chmurką, Nowotarski Festyn na os. Niwa, Podwieczorek nad Dunajcem, czyli integracyjna impreza w Nowotarskiej Strefie Relaksu oraz dobrze już znane, wręcz sztandarowe dla nowotarskiego BO wydarzenie ewangelizacyjne Jezus na lodowisku. To projekty, których budżet nie przekracza 30 tys. zł. Jedynie projekt “Publiczny dostęp do AED i szkolenia z pierwszej pomocy” sięga znacznie wyższej kwoty 150 tys. złotych.

W okręgu ogólnomiejskim zgłoszono jedynie dwa zadania inwestycyjne: budowa Dog Parku – wybiegu dla psów na ogrodzonym terenie nieopodal Strefy Relaksu oraz odnowienie i rozbudowa infrastruktury parkingu miejskiego na Oleksówkach przy stacji narciarskiej Długa Polana, wpisane w ramy zadania “Chodźcie na Turbacz…”. dotyczącego budowy zaplecza turystycznego w Gorcach. Koszt każdego z zadań oscyluje wokół kwoty 140 tys. złotych. 

Jeśli chodzi o okręgi lokalne, w północnym okręgu nr 1 zgłoszono jedynie jeden projekt – można zatem już dziś stwierdzić, że w przyszłym roku zmodernizowane zostanie boisko na ul. Klikuszówka, przy dawnej Szkole Podstawowej nr 10. Koszt zadania to 150 tys. złotych.

W okręgu nr 2 zgłoszono najwięcej, bo trzy projekty, z czego dwa stanowią propozycje budowy placów zabaw: przy SP nr 1 (za 59 tys. zł) i na boisku za MZK, wraz z utwardzeniem i ogrodzeniem terenu (za 145 tys. zł). Trzecie zadanie dotyczy rozbudowy monitoringu miejskiego na os. Topolowym, Na Skarpie, Ludźmierskiej i Kolejowej (koszt: 80 tys. zł).

W okręgu nr 3 zgłoszono zadanie polegające na rozbudowie istniejącej siłowni na Wojska Polskiego wraz z budową małego placu zabaw (150 tys. zł), jak również zaprojektowanie i wykonanie altany śmietnikowej na os. Suskiego (120 600 zł). 

Okręg nr 4 z kolei to jedno twarde zadanie inwestycyjne: wymiana nawierzchni na drodze miejskiej biegnącej wzdłuż bloków przy Podtatrzańskiej 84, 86 i 78 oraz Sikorskiego 19 (150 tys. zł) i jedno miękkie,  czyli całoroczny program imprez kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych adresowanych do mieszkańców parafii pw. św. Jana Pawła II w 40. rocznicę wizyty Ojca Świętego w Nowym Targu (budżet zadania to 22,5 tys. zł).

Głosowanie na projekty rozpocznie się 11 września i potrwa do 1 października tego roku. 

obywatelski.nowytarg.pl

/os

Czy Budżet Obywatelski się wypala?

 

 

 

 

os 01.09.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Adam 12:10 11.09.2018

Można by było fax link do listy

Zobacz również