Kamery live
prognoza pogody

Budowa ronda na ul. Szaflarskiej – jednak nie w tym roku

16 września 2022 11:46

Najpewniej dopiero wiosną przyszłego roku, a nie – jak wstępnie planowano – tej jesieni, rozpoczną się prace związane z budową ronda łączącego rozbudowywaną właśnie ulicę Sikorskiego z ulicą Szaflarską. 

Budowa ronda na ul. Szaflarskiej - jednak nie w tym roku

Aktualny postęp prac przy realizacji inwestycji związanej z rozbudową miejskiej drogi, oceniany jest na ok. 40%. Położono już pierwszą warstwę nawierzchni i część krawężników, widać biegnącą wzdłuż jezdni ścieżkę rowerową. Wykonawca przed zimą zamierza zakończyć prace związane z siecią wodociągową, natomiast prace przy budowie parkingów (które mają zapewnić 150 miejsc postojowych) oraz nowego ronda przełożono na wiosnę przyszłego roku.

Dla kierowców oznacza to odłożenie w czasie nieuniknionych utrudnień w ruchu. Jak informuje kierownik budowy Mariusz Dendys, być może uda się także przywrócić pas ulicy Szaflarskiej – zabrany obecnie w związku z prowadzonymi pracami.

zdjęcia lotnicze z sierpnia br., autor: Paweł Kos

Na budowie ul. gen. Sikorskiego – widać już zarys przyszłej drogi (duża galeria zdjęć)

os 16.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również