Kamery live
prognoza pogody

Brasil,Brasil…

18 listopada 2016 22:59

W gorących rytmach samby zakończyła się trzydniowa wyprawa do Brazylii, na którą zabrał uczestników Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.

Brasil,Brasil...

Podczas trzech dni spotkań przybliżających kulturę tego kraju, uczestnicy mieli okazję skosztować brazylijskich przysmaków, wybrać się w podróż do Brazylii dzięki slajdowisku zaprezentowanemu przez dwójkę sympatycznych lekarzy – podróżników Kasię i Kubę Abramowiczów oraz zgłębić temat specyfiki brazylijskiej literatury podczas spotkania z tłumaczem Jarosławem Jeździkowskim, który zdradził przy okazji sporo ciekawostek na temat życia tłumacza za granicą.

W ramach spotkań z kulturą Brazylii nie mogło zabraknąć krótkiego przeglądu filmów z tamtego regionu – widzowie codziennie mieli okazję zapoznać się z jednym tytułem. W tym roku były to dwa dokumenty: “Sól ziemi” Wima Wendersa oraz nominowane do Oskara “Śmietnisko”, jak również zdobywca Złotego Niedźwiedzia w Berlinie, fabularny film “Elitarni”. Wśród filmowych propozycji znalazł się też zestaw krótkometrażowych, brazylijskich animacji. Tradycyjnie, przed każdą projekcją odbywało się losowanie nagród książkowych, powiązanych tematycznie z Brazylią.

Finał siedemnastych już spotkań z kulturą, cyklicznie organizowanych przez nowotarski MOK od 2010 roku, upłynął w wyjątkowej atmosferze, dzięki poczęstunkowi przygotowanemu przez uczniów klas gastronomicznych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, ale przede wszystkim dzięki tańcowi i muzyce, która rozbrzmiała w holu Miejskiego Ośrodka Kultury. Lekcja latynoskiego tańca udzielona przez samego dyrektora placówki, Bolesława Barę, wprowadziła wszystkich w wyśmienity nastrój i rozgrzała zimny, listopadowy wieczór.

NT24TV 18.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również