Kamery live
prognoza pogody

Boisko na Topolowym – cieszy po liftingu. Otoczenie – już wiosną

3 listopada 2023 16:05

NOWY TARG. Wysłużone, zaniedbane boisko pośrodku osiedla Topolowego od lat nie było reprezentacyjnym miejscem. Stan rzeczy zmienił się latem. Modernizacja ogrodzonego placu była gruntowna – z podbudową włącznie.

Boisko na Topolowym – cieszy po liftingu.  Otoczenie – już wiosną

Nowe kosze zachęcają do gry w koszykówkę, jest też urządzone miejsce do zabawy dla najmłodszych. Z ławeczek poza ogrodzeniem dorośli mogą doglądać swoich pociech.

– Na ile teren pozwalał, staraliśmy się spełnić oczekiwania młodzieży i dzieci, żeby one też miały swój kącik do zabawy – bezpieczny, ogrodzony, wychodzący naprzeciw potrzebom mieszkańców tego osiedla i tego rejonu miasta, ponieważ w ostatnim czasie dużo było skarg na stan boiska – mówi burmistrz Grzegorz Watycha. – Teraz, myślę,  że jest już i przyjemnie dla oka to, zmieniło się centrum osiedla Topolowego. Przed nami jeszcze trochę prac związanych z zagospodarowaniem otoczenia, ale to odkładamy już na kolejny rok. Teraz zachęcamy wszystkich do korzystania z tej infrastruktury.

Gruntowny remont boiska kosztował nieco ponad 300 tys. zł. Pomniejszyła te wydatki dotacja z Urzędu Marszałkowskiego, w kwocie 108 tysięcy, ze środków przeznaczonych na małopolską infrastrukturę sportową. Dotacyjne pieniądze pozwoliły zakupić urządzenia i wyposażyć boisko.

Mam nadzieję, że będzie ono cieszyło użytkowników i że będą szanowali efekt modernizacji, by i dzisiejsze, i następne roczniki dzieciaków mogły jak najdłużej korzystać z tego placu – dodaje burmistrz.

(asz)

Fot. Paweł Kos

Anna Szopińska 03.11.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również