Kamery live
prognoza pogody

Bohaterów Tobruku już z nową nawierzchnią

10 lipca 2020 22:56

Budowa drogi na osiedlu Bohaterów Tobruku to największa drogowa inwestycja realizowana w tym roku przez miast. Na ulicy, która w przyszłości będzie stanowiła istotną część nowego układu komunikacyjnego miasta, właśnie wylano asfalt. 

Bohaterów Tobruku już z nową nawierzchnią

Koszt tej inwestycji wynosi prawie 4 miliony 200 tys. zł  brutto, z czego niemal połowę pokryje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace budowlane wykonuje wyłonione w drodze przetargu Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu.

Zakres robót obejmuje nie tylko wykonanie asfaltowej jezdni – złożonej z dwóch prostopadłych odcinków o łącznej długości 550 m – wraz z chodnikami, ale także budowę ścieżki rowerowej, nowego oświetlenia i przebudowę wszystkich sieci.

Co istotne, to pierwszy krok do rozbudowy systemu transportowego w przyszłości. Ulica Bohaterów Tobruku za  kilka lat tj. po oddaniu do użytku nowej zakopianki, ma połączyć się bowiem z ul. Parkową. Utworzony, nowy ciąg komunikacyjny zapewni płynny dojazd do centrum mieszkańcom stale rozbudowujących się osiedli na Ibisorze, stanowiąc alternatywę  dla Alei Tysiąclecia. 

W rejonie Ibisoru – kumulacja drogowych i rowerowych inwestycji

os 10.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również