Kamery live
prognoza pogody

Bilety wstępu na niektóre obszary GPN

20 kwietnia 2021 20:55

Od soboty, 17 kwietnia na niektórych obszarach Gorczańskiego Parku Narodowego obowiązują bilety wstępu. W trakcie sezonu turystycznego planowane jest wprowadzenie takich opłat niemal na wszystkich szlakach i ścieżkach edukacyjnych Gorczańskiego Parku Narodowego. Koszt jednodniowego biletu normalnego wynosi 6 zł, ulgowego – 3 zł. 

Bilety wstępu na niektóre obszary GPN

fot. arch. nowytarg24.tv

Środki uzyskane z opłat za wstęp są przeznaczone na utrzymanie infrastruktury turystycznej Parku, utrzymania czystości na szlakach turystycznych oraz na dofinansowanie działalności ratowniczej Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z opłat wyłączone zostaną odcinki szlaków biegnące wzdłuż granic GPN i Park Dworski w Porębie Wielkiej. Zmiany dotyczące poboru opłat za wstęp obejmą nie tylko Gorczański Park Narodowy, ale również inne Parki m.in. Babiogórski, Świętokrzyski.

Bilet wstępu na teren GPN korzystając z aplikacji mobilnej mPay (w niedługim czasie również w aplikacji Skycash) oraz systemu sprzedaży eparki.pl

Podstawowe informacje turystyczne https://bit.ly/3wZWYAo

źródło, grafika: Gorczański Park Narodowy

os 20.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również