Kamery live
prognoza pogody

Biegali w weekend w Krościenku nad Dunajcem

4 lipca 2022 17:25

Ponad 300 zawodników kobiet i mężczyzn uczestniczyło w biegach Letniej Triady Etapowej w Krościenku nad Dunajcem. Rywalizowali oni na trzech dystansach: Super Ultra, Ultra i Intro. Była to już 12 edycja wydarzenia.

Biegali w weekend w Krościenku nad Dunajcem

Triada to trzy biegi weekendowe w różnych pasmach górskich w dwa dni. Odbyły się one w sobotę i w niedzielę. Biegacze podczas nich z całej Polski mierzyli swe siły w biegach trzyetapowych: Super Ultra mierzącym 80 km, Ultra – 50 km i Intro – 30 km. Biegli oni etapy: Gorce, Pieniny i Beskid Sądecki.

Meta wszystkich biegów była zlokalizowana w Krościenku nad Dunajcem. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Na najwyższym podium w biegu Super Ultra stanęli Piotr Majcher i Karolina Borkowska, w biegu Ultra – Anna Halska i Bartłomiej Kupiec, a w Intro – Ewa Kamykowska i Marcin Dzierwa.

Warto dodać, że w niedzielę w Krościenku nad Dunajcem w ramach festiwalu Tour de Małopolska zorganizowano też biegi dla dzieci w wieku od rocznika 2007 do 2015 i młodszych. Wyniki Letniej Triady Etapowej – pod linkiem.

mat. nadesłane

os 04.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również