Kamery live
prognoza pogody

Białka Tatrzańska: z 3 promilami w organizmie kierował ciągnikiem

7 lipca 2023 14:10

Kara nawet do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15 grozi mieszkańcowi gminy Bukowina Tatrzańska. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Białka Tatrzańska: z 3 promilami w organizmie kierował ciągnikiem

W środę.5 lipca około godziny 16.00 policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej podczas patrolowania terenu gminy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego ciągnikiem rolniczym. Podczas legitymowania okazało się, że kierowca ma problem z komunikowaniem się, a ponadto czuć było od niego alkohol. Nietrzeźwość kierowcy potwierdziło badanie alkomatem. 48-latek miał blisko 3.2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę, a ciągnik przekazano trzeźwej osobie. 

Za to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Kara, którą za takie zachowanie na drodze przewiduje kodeks karny to 2 lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na najbliższe 15 lat.

#policjazakopane

zdj.poglądowe

os 07.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również