nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Bezpieczny senior w Nowym Targu

14 maja br.  mł. asp. Dorota Garbacz z nowotarskiej komendy przeprowadziła spotkanie z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Targu.  Pogadanka miała miejsce w plenerze w Nowym Targu w ramach działań „Bezpieczny Senior”.

Podczas swojej wizyty funkcjonariuszka przedstawiła schematy działania oszustów podających się za wnuczka, czy policjanta. Zwróciła uwagę, że metody  stosowane przez oszustów cały czas się zmieniają i próbują oni wyłudzać pieniądze na różne sposoby – na  ostatnią okazję zakupu różnego rodzaju przedmiotów, na nagły wypadek lub inne nieszczęście, działania przedstawicieli różnych urzędów, firm ale również na akcje organizowane przez policję przeciwko przestępcom np.  hakerom czy złodziejom.

Podczas spotkania był również czas na rozmowę, seniorzy zadawali wiele pytań, a także opowiadali o niebezpiecznych sytuacjach, o których słyszeli lub w których sami uczestniczyli. Zostali poinformowani, ze za pomocą interaktywnej strony „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” również mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo w miejscu swojego zamieszkania poprzez zgłaszanie tych zagrożeń, które nie wymagają natychmiastowej interwencji Policji.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom rozdano krótki poradnik o tym, jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa, a  opaskę  odblaskową dla zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych poruszających się po zmierzchu.

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna