Kamery live
prognoza pogody

Bezpieczne ferie na terenie powiatu nowotarskiego

21 lutego 2024 09:49

Policjant z nowotarskiej komendy przeprowadził spotkania profilaktyczne z uczestnikami półkolonii w nowotarskiej jedynce, dwójce i piątce. Podczas pogadanek przypominał o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw, kontaktu z osobami nieznajomymi, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w sieci.

Bezpieczne ferie na terenie powiatu nowotarskiego

fot. KPP Nowy Targ

W Małopolsce trwają ferie zimowe, czas odpoczynku i zabawy dla uczniów. Ważne, aby ta beztroska nie prowadziła do niebezpiecznych sytuacji. Dla policjantów to okres szczególny. Dlatego w ramach działań „Bezpieczne Ferie” policyjny profilaktyk spotkał się z uczniami nowotarskiej jedynki, dwójki i piątki, uczestnikami półkolonii. Podczas spotkań asp.sztab. Rafał Skrobot z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji nowotarskiej komendy rozmawiał na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, podczas zimowych zabaw i jazdy na nartach. Funkcjonariusz przestrzegał przed wchodzeniem na zamarznięte jeziora i rzeki. Uczulał, aby stosować się do zasad ruchu drogowego podczas poruszania się po drodze i nie powodować niebezpiecznych sytuacji na drodze. Przestrzegał również przed kontaktem z osobami nieznajomymi, także tymi poznanymi  w sieci. Policjant zapraszał do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”, który został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. 

 – Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, a także wszystkim turystom wypoczywającym na terenie Podhala to zadanie priorytetowe dla Policji. Pamiętajmy, że wpływ na bezpieczeństwo mamy my wszyscy. Zadbajmy więc o to, aby ferie przebiegły radośnie i bezpiecznie – przypominają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 21.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również