Kamery live
prognoza pogody

Beze mnie jesteś nikim. Spotkanie autorskie z Jackiem Hołubem

8 marca 2024 12:04

Miejska Biblioteka Publiczna pragnie bardzo podziękować za czynny udział w tej niezwykłej lekcji życia i empatii uczniom, opiekunom i dyrekcji nowotarskich szkół: II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. S. Staszica, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych oraz członkom Młodzieżowej Rady Miasta Nowy Targ, nowotarskim radnym, a także jej wiernym czytelnikom.

Beze mnie jesteś nikim. Spotkanie autorskie z Jackiem Hołubem

W dniu 05 marca 2024 roku odbyło się spotkanie autorskie z Jackiem Hołubem, poświęcone problematyce przemocy w polskich domach, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu. Ze względu na dużą ilość uczestników – 160 osób – spotkanie odbyło się w sali obrad Urzędu Miasta Nowy Targ. W wydarzeniu wzięli udział przede wszystkim uczniowie nowotarskich szkół średnich, dla których była to bardzo ważna lekcja wychowania do życia w rodzinie i społeczeństwie. Wszystkich zebranych powitali organizatorzy: Dyrektor nowotarskiej biblioteki Danuta Wojdyła oraz Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha.

Celem spotkania  było kreowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia oraz szeroko pojęta profilaktyka uzależnień, a także wskazanie młodym ludziom gdzie mogą szukać wsparcia w sytuacjach kryzysowych. Otwarta formuła wydarzenia, które poprowadziła Anna Szopińska – nowotarska dziennikarka i redaktorka – pozwoliła na pełne zaangażowanie uczestników. W drugiej części spotkania były bezpośrednie pytania kierowane do autora, co świadczy o tym, że temat przemocy powinien być poruszany, aby poznać mechanizmy jej powstawania , jak również zapobiegania i przeciwstawiania się.

Zadanie zostało współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy Miasto Nowy Targ pochodzących z Funduszu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Nowym Targu na lata 2022-2024.

/źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu /

 

 

 

Andrzej Lach 08.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również