Kamery live
prognoza pogody

Bez zmian we władzach MMKS Podhala

22 czerwca 2016 18:54

W Sali Obrad Urzędu Miasta odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale. Wzięło w nim udział jedynie 15 członków. Obył się bez niespodzianek. Prezesem pozostał Robert Zamarlik. 

Bez zmian we władzach MMKS Podhala

W sprawozdaniu z działalności zarządu za lata 2012 – 2016 Zamarlik (pełniący funkcję prezesa od 2015 po rezygnacji Agaty Michalskiej) wymienił szereg zadań statutowych realizowanych przez klub m.in. szkolenie dzieci i młodzieży, udział w rozgrywkach ligowych, organizacja i udział w turniejach ogólnopolskich, organizacja imprez charytatywnych i meczów towarzyskich, udział w ogólnopolskich akcjach społecznych, powołanie pierwszej w Polsce drużyny akademickiej i zgłoszenie jej do międzynarodowych rozgrywek EUHL. W sprawozdaniu pojawiła się także lista osiągnięć drużyn hokejowych i unihokejowych w rozgrywkach seniorów i grup młodzieżowych. 

Podsumowując te cztery lata,  uważam że dobrze wywiązaliśmy się z postawionych przed nami zadań. Świadczy o tym najlepiej poprawa sytuacji finansowej, jak również efekty prowadzonej przez nas  polityki promocyjnej – podkreślił w swojej przemowie Zamarlik – Nie było łatwo. Napotkaliśmy po drodze wiele problemów, a główny to spadek poziomu finansowania ze środków samorządowych, a także problemy demograficzne, problem emigracji  a przede wszystkim  spadek zainteresowania uprawieniem sportu wśród dzieci i młodzieży. Dziś naszymi konkurentami w pozyskiwaniu nowych młodych zawodników nie są kluby innych dyscyplin sportu, ale wynalazki typu facebook czy iphony. To one odciągają młodych ludzi od aktywnego spędzania wolnego czasu. Często się mówi że wyczynowy sporty wymaga dużych nakładów finansowych. Nie do końca jest to prawdą. Podam przykład: zakupu nowego sprzętu hokejowego dla dziecka w wieku 10 lat to kwota około 1 tysiąca złotych, zaś zakup konsoli do gier to koszt prawie 2 tysięcy złotych.    To przez nas wszystkich powinno być głęboko przeanalizowane i wspólnie powinniśmy opracować długoletnią strategię działania. Tworzenie atmosfery „ja tu i teraz” nie jest dobre dla klubu i powoduje różnego rodzaju wewnętrzne rozłamy i podziały, które nikomu nie służą. Tylko wspólne i spójne działanie wszystkich zaangażowanych w życie naszego klubu czy to zawodników, trenerów, działaczy ale też rodziców, może przynieść efekty w postaci kolejnych sukcesów i osiągnięć. Pamiętajmy to zespół pomaga zaistnieć jednostkom, a nie jednostka promuje zespół – dodał Zamarlik. 

Pochlebnie na temat działalności zarządu opowiedziała się Komisja Rewizyjna. Wedle jej sprawozdania klub na dzień dzisiejszy nie posiada większych zadłużeń i nieuregulowanych zobowiązań. 

W przedstawionym sprawozdaniu finansowym za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku po stronie przychodów widnieje kwota 2 milionów 297 tysięcy złotych, a suma wydatków to 2 miliony 282 tysiące złotych. Zysk wyniósł 14 tysięcy 982 złotych. W porównaniu z 2014 rokiem jest to kwota o 10 tysięcy złotych mniejsza. 

Na wniosek Komisji Rewizyjnej zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium. 

W wyborach na stanowisko prezesa klubu na kolejne cztery lata wystartował jedynie starający się o reelekcję Zamarlik i zyskał poparcie wszystkich głosujących.

Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że najważniejsze jest to by nasze nowotarskie środowisko hokejowe mówiło jednym głosem. To że powstała Spółka Akcyjna to był tylko wymóg regulaminowy. Uważam że klub ekstraklasowy i grupy młodzieżowe muszą żyć w zgodzie, wzajemnie się szanować i wspólnie brać odpowiedzialność za ten nasz nowotarski hokej – mówił tuż po wyborze Zamarlik. 

W zarządzie oprócz Zamarlika znaleźli się Gabriel Wolski, Monika Hołowczak, Dariusz Piątek, Maciej Klimowski oraz Karolina Piekarczyk. W skład Komisji Rewizyjnej weszli Jarosław Jaskierski, Maciej Trzciński, Paul Neuwelt. Sąd koleżeński tworzą: Jan Gabor, Krzysztof Zapała oraz Mateusz Michalski. 

 

 

NT24TV 22.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również