Bez goli, bez punktów

27 stycznia 2017 20:00
Wyciszenie Włącz dźwięk

Hokeistom TatrySki Podhala Nowy Targ przytrafił się słabszy dzień w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. "Szarotki" w kiepskim stylu uległy 0:3 na własnym lodowisku Orlikowi Opole.

Wyrównana pierwsza tercja bramek nie przyniosła. Okazji bramkowych za wiele  w tej części gry obie drużyny sobie nie stworzyły. O gola dla Podhala mógł pokusić się Mateusz Michalski, ale w 16 min przegrał starcie sam na sam z Johnem Murrayem.

Od drugiej tercji przewagę osiągnął Orlik. Pierwsze tego efekty tego przyszły w 32 min, kiedy na prowadzenie gości wyprowadził najskuteczniejszy zawodnik PHL Michel Cichy, dobijając strzał Łukasza Sznotali. W kilku innych sytuacjach jakie goście stworzyli sobie w tej części gry, gospodarzy ratował dobrze dysponowany  w ich bramce Błażej Kapica.

Trzecia tercja rozpoczęła się od drugiej, mocno przypadkowej, bramki dla gości. Zapisano ją na konto Martian Przygodzkiego, choć w rzeczywistości było to samobójcze trafienie Oskara Jaśkiewicza, od którego kija krążek odbił się i wpadł do bramki. Podhalanie próbowali podkręcić tempo, ale skrzydła podciął im stracony w 48 min trzeci gol. Tym razem nie popisał się B. Kapica, który praktycznie sam wbił sobie krążek do bramki, po strzale niemal z zerowego konta Cichego.

Nie wiem co powiedzieć po takim meczu. Po prostu nie był to nasz dzień. Mecz był w miarę wykorzystany, ale goście w przeciwieństwie do nas potrafili wykorzystać nasze błędy. Dużo też mieli przy tym szczęścia. Trudno. Trzeba się wziąć w garść i w niedzielę w Bytomiu odkupić winy  – powiedział tuż po meczu gracz Podhala, Dariusz Gruszka.

TatrySki Podhale – Orlik Opole 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Bramki: 0:1 Cichy (Sznotala, Guzik) 32, 0:2 Przygodzki 41, 0:3 Cichy 48. Sędziował: Tomasz Radzik z Krynicy. Kary: 10-4 min.

Podhale: B. Kapica – Jaśkiewicz, Haverinen, Jokila, Iossafov, Wielkiewicz – Tomasik, Sulka, Hattunen, Bryniczka, Gruszka – K. Kapica, Łabuz, Michalski, Neupauer, Różański  oraz Wojdyła, P. Michalski, D. Kapica, Svitac.

Orlik: Murray – Sordon, Kostek, Guzik, Cichy, Kulmala – Paryzek, Rantanen, Demjaniuk, Przygodzki, Luczyk – M. Stopiński, Sznotala, F. Stopiński, Gorzycki, Bychawski oraz Ceslik.