Kamery live
prognoza pogody

Będzie więcej mszy świętych. Niektóre – na placu pod kościołem

14 marca 2020 10:43
Wyciszenie Włącz dźwięk

W związku z epidemią koronawirusa oraz zaleceniem Episkopatu Polski, nowotarskie parafie nieco inaczej organizują porządek niedzielnych mszy świętych. Najwięcej, bo aż 21 półgodzinnych mszy zostanie odprawionych w kościele pw. NSPJ w Nowym Targu. Abp Marek Jędraszewski , metropolita krakowski wydał dekret, w którym apeluje do wiernych o pozostanie w domach i zachęca wiernych “do stosowania się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa”.

 

Parafia pw. NSPJ w Nowym Targu ustaliła specjalny porządek niedzielnych mszy świętych, skracając je do 30 minut. Łącznie w niedzielę odbędzie się ich w tej świątyni 21. Najwięcej, bo aż 7 – pomiędzy godziną 9, a 12:30.

W parafii pw. św. Jana Pawła II odbędzie się łącznie 5 mszy świętych, z czego trzy – na przykościelnym placu. Poranna i wieczorna msza święta oraz Gorzkie Żale odbędą się wewnątrz kościoła, natomiast msze św. o 10, 11:30 i dodatkowa msza o 16 – na placu obok kościoła. Msza św. o godzinie 10:00 będzie transmitowana na antenie Nowotarskiej Telewizji Kablowej oraz na łamach naszego portalu nowytarg24.tv za pośrednictwem youtube’a.

Parafia pw. św. Katarzyny nie zwiększa liczby mszy św., do wewnątrz kościoła zostanie wpuszczonych 50 osób, reszta – jak miało to miejsce do tej pory – będzie miała możliwość skorzystania z przykościelnego placu i znajdujących się tam ławeczek. 

Parafia pw. św. Jadwigi Królowej wprowadza jedną dodatkową mszę św. o 16:30. Ksiądz proboszcz nie ma na razie pomysłu na to, jak wyegzekwować przepisy dotyczące maksymalnej ilości osób, które mogą zebrać się w tym samym czasie w jednym miejscu. 

W parafii pw. Matki Boskiej Anielskiej na Kowańcu nie planuje się wprowadzenia dodatkowej mszy, gdyż wiernych jest na tyle mało, że “mogą swobodnie stać w dużych odstępach od siebie”. Trwają tam własnie rekolekcje, na które uczęszcza o ok. 25% mniej wiernych, niż zazwyczaj. W rekolekcjach dla dzieci wzięło udział jedynie 10 osób. 

W parafii  pw. św. brata Alberta na Niwie odbędzie się 8 krótkich mszy św., większość rano i do południa oraz dwie w godzinach popołudniowych – o 16 i 17. Odwołane zostają tam nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odwołane.

-Na mocy dyspensy, która została wydana dla naszej Archidiecezji, nie ma grzechu ten, który w niedziele, nie będzie uczestniczył w Eucharystii – przypomina proboszcz parafii na Niwie. 

/os

UWAGA!!! WAŻNY KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA!!! Prosimy o przekazywanie tej informacji ponieważ z przyczyn technicznych nie działa strona internetowa naszej parafii.

Opublikowany przez Parafia NSPJ Nowy Targ Sobota, 14 marca 2020

W obecnej sytuacji, która panuje w naszej Ojczyźnie. Informujemy, że jutrzejsze Msze Święte odbędą się o:7:15,7:50,…

Opublikowany przez Parafia św. Brata Alberta w Nowym Targu Sobota, 14 marca 2020

Drodzy Parafianie!Informujemy, że w najbliższą niedzielę 15 marca Msze Św. o godz. 7:00, 18:00 oraz Gorzkie Żale…

Opublikowany przez Parafia Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu Sobota, 14 marca 2020

 

 

os 14.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również