Kamery live
prognoza pogody

Będzie nowa kładka

25 sierpnia 2022 15:58

Dwa brzegi Dunajca w Krościenku nad Dunajcem i Szczawnicy znów będą połączone. A to za sprawą kładki rowerowej, która została zaprojektowana na wzór tej, którą zniszczyła powódź.

Będzie nowa kładka

-Bardzo się cieszę z tej inwestycji. To most – symbol zarówno dla mieszkańców Szczawnicy jak Krościenkiem nad Dunajcem. To ważne miejsce w Pieninach i ruchu turystycznego w ramach VeloDunajec. Ta kładka uzupełni pienińską sieć ścieżek rowerowych, dzięki czemu zarówno Krościenko jak Szczawnica staną się jeszcze bardziej atrakcyjnie turystycznie – mówi marszałek Witold Kozłowski i dodaje, że projekt kładki jest bardzo udany, ponieważ nawiązuje do tej, którą zabrała woda podczas powodzi.

Do 8 września br. trwa postępowanie przetargowe. Główny przedmiot zamówienia stanowi budowa kładki rowerowej przez rzekę Dunajec pomiędzy Krościenkiem nad Dunajcem a Szczawnicą, w ramach układu uzupełniającego trasę rowerową VeloDunajec. Zamówienie obejmuje także: budowę ścieżki rowerowej o długości 58,20 m stanowiącej połączenie kładki z istniejącą ścieżką rowerową i chodnikiem wzdłuż drogi powiatowej od strony Szczawnicy, budowę skrzyżowania i odcinka drogi gminnej o długości 130,30 m wraz z placem do zawracania i niezbędną infrastrukturą, umocnienie skarp i brzegów koryta rzeki oraz budowę oświetlenia. Inwestycja ma być gotowa do końca 2023 roku.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

os 25.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również