Kamery live
prognoza pogody

Będzie kontynuacja rozgrywek “Dzikich Drużyn”

15 czerwca 2016 12:12

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Wakacyjna Piłkarska Liga „Dzikich Drużyn”, którą od wielu lat, co roku organizowali trenerzy osiedlowi Bartosz Gotkiewicz i Artur Kasperek, wystartuje wraz z zakończeniem roku szkolnego.

Będzie kontynuacja rozgrywek

Formuła rozgrywek będzie taka jak w poprzednich latach. Liga organizowana będzie na boisku sportowym przy Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu. Zapisy do ligi przyjmowane będą w pierwszym dniu rozgrywek o godzinie 9:00.

Kategoria Szkoły Podstawowe (roczniki 2003, 2004, 2005, 2006): Start 27 czerwca, godzina 9:00.

Kategoria Gimnazjum (roczniki 2000, 2001, 2002): Start 11 lipca godzina 9:00.

Organizatorem tegorocznej edycji jest Bzik – Akademia Sportu, która na co dzień prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci.

Głównym motywem, dzięki któremu rok temu zdecydowaliśmy się założyć naszą Akademię, był fakt, że coraz mniej dzieci garnie się do sportu. Komputery i telefony z dostępem do Internetu od kilku lat skutecznie odciągają najmłodszych od świata rzeczywistego, wciągając je w świat wirtualny. Efektem tego jest sytuacja, w której coraz mniej dzieci widujemy na podwórkach, boiskach sportowych, czy salach treningowych – mówi właściciel “Bzika” Tomasz Handzel –  Przez rok naszej działalności udało nam się utworzyć wiele grup, w których dzieci poprzez zabawę sportem co kilka dni chętnie spotykają się na zajęciach. Kiedy dowiedzieliśmy się, że start ligi „dzikich drużyn” w tym roku został zagrożony, postanowiliśmy zacząć działać. Fakt, że około 200 dzieci w wakacje potrafi się zorganizować i samodzielnie stworzyć drużyny, jest niesamowitą wartością. Zaprzestanie tworzenia tego typu wydarzeń mogłoby bezpowrotnie zabić tę inicjatywę – dodaje Handzel. 

Darmowy dostęp do boiska sportowego oraz puchary dla zwycięzców ufundował Urząd Miasta na czele z Burmistrzem Grzegorzem Watychą, który został honorowym patronem ligi. Sponsorzy, którzy wsparli akcję finansowo to: Park Miniatur w Niedzicy – „Spiska Kraina”, Góralski Przystanek, Autokontrola, Jaskierscy Budownictwo, Gorący Potok oraz Piotr Żarnecki. Nagrody ufundowali: DidoSport oraz Copacabana.

 

NT24TV 15.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również