Kamery live
prognoza pogody

Będąc pod wpływem alkoholu, kradli bele z sianokiszonką

29 marca 2023 15:50

Trzech mieszkańców gminy Nowy Targ odpowie za kradzież bel z sianokiszonką z pola w Ostrowsku. Zostali oni zatrzymani na gorącym uczynku, podczas kolejnego przewozu skradzionego łupu. Cała trójka była pod wpływem alkoholu, łącznie z kierowcą, który wydmuchał blisko 2,5 promila. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

Będąc pod wpływem alkoholu, kradli bele z sianokiszonką

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży kilkudziesięciu bel sianokiszonki z pola w miejscowości Ostrowsko. Tymczasem w niedzielę, w nocy dyżurny  jednostki otrzymał zgłoszenie o kolejnej kradzieży beli z pola w Ostrowsku. Sprawcy kradzieży mieli poruszać się dostawczym volkswagenem w kierunku miejscowości Łopuszna.

-Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci Wydziału Prewencji, którzy w miejscowości Nowa Biała zatrzymali opisany pojazd do kontroli drogowej – relacjonuje podkdom. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu – Za kierownicą volkswagena siedział nietrzeźwy 19-latek, którego badanie wykazało blisko 2,5 promila. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych. W samochodzie było jeszcze dwóch pasażerów – 17 i 45-latek, którzy również byli pod widocznym wpływem alkoholu. W przestrzeni  ładunkowej volkswagena znajdowała się skradziona bela.

Cała trójka została zatrzymana i przewieziona do nowotarskiej komendy. Okazało się, że trzej zatrzymani nie po raz pierwszy zabrali z pola belę sianokiszonki. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przypisano im poprzednie kradzieże 26 bel o wartości 3900 zł  za co grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. Dodatkowo kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień i w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu bardzo wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nowy Targ

os 29.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również